Як з’являється звичка? У більшості випадків випадково. Зробивши одне і те ж дію кілька разів, ми починаємо повторювати регулярно. Так з’являється ритуал дій, званий звичкою. Звички в харчуванні не є винятком. Багато з них купуються нам несвідомо, призводять до порушення обміну речовин, що заважають вести здоровий спосіб життя, сприяють розвитку хронічних захворювань. Давайте розглянемо деякі звички в харчуванні, які в силах змінити кожен з нас.

  • Прийом їжі перед комп’ютером або телевізором. Під час прийому їжі перед комп’ютером або телевізором людина не здатна контролювати обсяг з’їденого. Згідно з дослідженнями дієтологів, люди, заклопотані простором цікавої програми, фільму або навіть просто реклами, здатні з’їдати в 3-4 рази більше звичайного, не помічаючи цього. Просто розділіть ці дії, і вже через кілька тижнів ви помітите, що вага зменшується, а самопочуття поліпшується.
  • Дворазове харчування. Це одна з найшкідливіших звичок. Відмовляючи собі в перекуси і повноцінний обід або сніданок, ви уповільнює метаболізм і обмінні процеси, переїдає під час вечері і, безсумнівно, набираєте зайву вагу. Знайдіть спосіб забезпечити собі 4-5 разове харчування, ви дуже скоро відчуєте поліпшення самопочуття і підвищення працездатності.
  • Булочка, хотдоги або шаурма в улюбленому магазині, кафе або бургерній. Досить кілька днів поспіль купувати фаст-фуд в одному і тому ж місці, і ви вже не зможете пройти повз. Не має значення, голодні ви чи ситі, звичка підштовхне вас до покупки зайвих 400 калорій. Задумайтеся, чи не краще перекусити сирною запіканкою або омлетом?
  • Купівля продуктів з нульовим вмістом жиру. Ми настільки піддані впливу реклами, що купивши кілька разів кефір або йогурт з нульовим вмістом жиру, починаємо постійно шукати поглядом на продуктових полицях заповітне позначенні «0%». В таких продуктах дійсно дуже мало жирів, але їх калорійність і кількість вуглеводів не списується ні в одну систему правильного харчування. Корисніше з’їсти порцію 9% сиру, ніж солодкий 0% сирок.
  • Похід за покупками перед вечерею. Не здійснюйте покупки продуктів голодними. Ми звикли після роботи заїжджати в магазин і вистачати, саме вистачати, з полиць все, що нам зараз хотілося б з’їсти. Заходячи в магазин голодним, людина готовий купити все, що може вгамувати його почуття голоду. У підсумку, за середніми оцінками маркетологів, клієнт купує в 2-3 рази більше необхідного. Магазин отримує прибуток, а ви будете змушені з’їсти велику частину придбаних продуктів.
  • Є на бігу. Відмовтеся від звички перекусів на ходу. Побалуйте себе виділенням 10-15 хвилин на прийняття їжі. Для правильного і якісного засвоєння продуктів має значення і зовнішній вигляд страви, і спокійна обстановка, і розмір вилки, і ваш настрій.
  • Є багато й інших звичок, пов’язаних з прийомом їжі. Проаналізуйте кожну з них. Дійсно вона вам необхідна і стала щоденним ритуалом, що відбивається на успішність вашого дня. Пам’ятайте, що всьому і завжди можна знайти кращу альтернативу.