Словосполучення «здорове харчування» можна сміливо віднести до найбільш модним і актуальним трендам сучасного суспільства. Що таке «здорове харчування», воно може бути смачним, яку користь має приносити – ці та інші питання хвилюють тих, хто починає замислюватися про своє здоров’я і планує повністю перейти на здоровий і правильний спосіб життя.
Так склалося, що протягом багатьох років у фільмах і серіалах, телепередачах, газетах і журналах, вид «здорової їжі» нависав думки про лікарняній палаті: сіра млява і розмазана по тарілці тонкою плівкою каша, відварена курка з супротивної безбарвною шкіркою, неприємного кольору напої і гіркі відвари. В результаті у багатьох людей при згадці здорового харчування мимоволі кривиться особа. Але це всього лише старий, не має під собою ніяких реальних обґрунтувань стереотип.
Насправді, здорове харчування – це смачно, корисно і цікаво. У більшості випадків люди, які перейшли на здорове харчування, дуже швидко відзначають, наскільки краще, смачніше і насиченішим вони стали харчуватися. У процесі переходу вам доведеться вивчити певний обсяг інформації, щоб розуміти, які продукти можна їсти, які не варто, як їх правильно обробляти, поєднувати і використовувати, в які години найкраще вживати делікатеси, щоб вони не завдали непоправної шкоди здоров’ю або фігури.
Так що ж таке здорове харчування? Здорове харчування – це, насамперед, дробове харчування. Краще їсти невеликими порціями 4-5 разів на день. Це дійсно корисно і допомагає поліпшити обмін речовин, нормалізувати метаболізм, краще виглядати і добре себе почувати.
Здорове харчування передбачає відмову від таких продуктів, як солодкі газовані напої, фастфуд, жирне м’ясо, копчені ковбаси і риба, солодощі з високим вмістом вуглеводів і шкідливих підсилювачів смаку. По-перше, з вас ніхто не буде брати клятву про повну відмову від шашлику, пожаренного на мангалі з друзями, або пляшки газованої води. Просто обмежте споживання цих продуктів до мінімуму і зробіть свій харчовий раціон більш насиченим за рахунок корисної і не менш смачною їжі.
Переходячи на здорове харчування, ви додасте в своє меню більше овочів і фруктів, почнете використовувати правильну технологію обробки продуктів. Повірте, приготований в домашніх умовах лимонад з апельсина з брусницею в поєднанні з бургерами, в основі якого лежать посушенные злакові хлібці, зелений салат, помідори, огірки та м’ясна парова котлета, приправлений пікантним соєвим соусом, перевершать будь-які смакові очікування. Крім цього, ви отримаєте необхідну для організму порцію білка, жирів і вуглеводів, клітковини і мікроелементів.
Куплений в магазині фруктовий йогурт можна з легкістю замінити порцією домашнього сиру зі свіжими ягодами. А яблучний пай або шарлотка з грушею замінять будь-кремовий десерт, значно перевершуючи його по своїм смаковим, корисним і поживним якостям.