Культ правильного харчування для деяких став просто даниною моді, а комусь допоміг змінити життя на краще. У чому ж принади цієї системи харчування і що крім моди робить її такою популярною не тільки у звичайних людей, але і тренерів? Спробуємо розібратися.

Філософія здорового харчування

«Ми є те, що ми їмо» — це кліше у всіх на слуху. Але не треба намагатися бачити себе картоплею або баклажаном. Сенс його насправді значно глибше. Якщо ви будете їсти багато жирного, то й самі дуже скоро наповнити жировими клітинами, але не тому, що прям з мови масло перетече під шкіру, а тому, що жир – це акумулятор енергії, який вивільняє її в нашому тілі, а якщо ми її не витратимо на фізичну активність (роботу або тренування), то вона відкладеться в таких акумуляторах – жирової прошарку. При переважанні вуглеводів, причому простих, у вигляді булочок, наприклад, можна самому теж стати схожим на пишну булочку. Якщо ж їжа різноманітна, її мінімально обробляють, зберігаючи максимум можливого, вона сяє свіжістю і соковитістю, то і людина, яка її споживає, буде мати привабливий і здоровий зовнішній вигляд. Правильне харчування передбачає в першу чергу збалансованість, тобто оптимальне співвідношення в добовому раціоні білків, жирів і вуглеводів. Така їжа забезпечить організм життєво важливими речовинами рівно настільки, наскільки це потрібно. Крім цього, подібний підхід до їжі передбачає прагнення забезпечити максимально можливе отримання вітамінів з їжею, що завжди краще прийому синтетичних комплексів. Таким чином, кожна з’їдена порція повинна приносити не тільки задоволення від їжі, але і користь, не перевантажуючи наше тіло непотрібними, а іноді і шкідливими компонентами. Крім цього, їжі повинно вистачати на те, щоб забезпечити всі потреби організму в стані спокою, тобто добовий калораж не може бути нижче базової метаболізму (зниження допускається дуже рідко, в інших випадках різниця для схуднення повинна забезпечуватися за рахунок збільшення фізичної активності). Але реально забезпечити собі такий раціон без зайвих клопотів?

Чи можливо замовити правильне харчування на будинок?

Перш ніж говорити про доставку, розглянемо й інші варіанти. Наприклад, готувати самому – дешево і сердито. Але це якщо вам дозволяє наявність вільного часу і рівень кулінарної майстерності. В іншому випадку можна ходити в ресторан або кафе, де завжди можна знайти які-небудь блюда, що відповідають вашим запитам. Але ціна питання може виявитися далеко не всім по кишені, але все ж дешевше, ніж наймати приходить або особистого кухаря. Але повернемося до доставки. Деякі можуть її побоюватися, і абсолютно марно: сьогодні замовити правильне харчування на будинок простіше простого. Причому, це буде набагато дешевше, ніж харчуватися правильно іншими способами.
Багато компаній, які спеціалізуються на доставці саме здорового або спортивного харчування, що пропонують своїм клієнтам кілька варіантів меню, які розраховані на різні ступені фізичних навантажень, а також в залежності від цілей тренувань. Так, при наборі маси меню буде збагачена додатковими білками і вуглеводами, а для сушки – якісний низковуглеводний раціон. При цьому страви подаються різноманітні і приготовані на ресторанному рівні. Гарним прикладом такого сервісу може послужити компанія Grow Food. Вони пропонують цілих п’ять варіантів для різних спортивних і дієтичних потреб, причому ви зможете вибрати меню як на робочий тиждень, так і на повну.