Основною помилкою багатьох початківців спортсменів стає підвищена увага до графіку і інтенсивності тренувань і абсолютне ігнорування режиму і якості харчування. Успішність і результативність тренувального процесу, незалежно від його мети: схуднення, нарощування м’язової маси, підтяжка шкіри, на 70-80 відсотків залежить від способу приготування, енергетичної цінності та складу прийнятої їжі.
Звичайне правильне харчування націлене на підтримку балансу беруть участь у забезпеченні життєдіяльності організму мікроелементів, вітамінів, антиоксидантів, амінокислот і ферментів. Метою спортивного є досягнення певного результату і відповідний підбір необхідних комбінацій продуктів.

Спортивне харчування для набору м’язової маси

При посилених фізичних навантаженнях і безперервному тренувальному процесі організму людини вимагається від 2500 до 3000 калорій в день. Якщо метою тренувань варто нарощування м’язової маси, потрібно збільшити в щоденному раціоні вміст білка (від запланованих 15% до 30-35%), так як він є основним будівельним матеріалом для м’язів. Але при цьому необхідно враховувати, що для засвоєння 1 грама білка організм людини витрачає 1 мг вітаміну C, і в разі дефіциту цього вітаміну вживання підвищеної кількості білкової їжі стає безглуздим. Саме з цієї причини багато спортивні дієти включені напої, що містять підвищену кількість вітаміну C.
Звичайне харчування не передбачає підвищення дози вживання вітаміну L-карнітину, так як він відповідає за підвищення витривалості організму, прискорення росту м’язової маси, скорочення відновного періоду між тренуваннями і посилення метаболізму.

Спортивне харчування для схуднення

Якщо ви вирішили схуднути за допомогою тренувань, то без перегляду свого раціону і режиму харчування вам не обійтися. Для покращення метаболізму та прискорення жиросжигательных процесів не рекомендується приймати їжу за дві години до тренування і протягом години після, в той час як при спортивному харчуванні для нарощування м’язової маси прийом білкової їжі рекомендований за півгодини-годину до тренувального процесу.
Енергоцінність добового харчового раціону не повинна перевищувати 1200-1500 калорій, для того, щоб організм міг використовувати власні ресурси під час тренувального процесу, позбавляючись від накопичених жирових відкладень. Під час занять спортом, спрямованих на схуднення і нормалізацію обмінних процесів, дуже важливо вживати підвищену кількість вітамінів і мікроелементів, які допомагають підвищити результативність та ефективність тренувань. Необхідно включити в свій раціон продукти, що містять вітамін A, E і колаген, для попередження появи в’ялості шкіри.

Спортивне харчування не є синонімом протеїнових коктейлів і вареної курки. Це різноманітне і збалансоване меню, що складається із взаємодоповнюючих продуктів. Наприклад, сирна запіканка зі шпинатом і кропом різноманітить ваш раціон, збагативши організм білком, запустивши процеси очищення організму від шлаків і шкідливих речовин, нормалізує травлення і сприяючи процесу схуднення.