Зараз пропорційне тіло, здоровий зовнішній вигляд – це свого роду тренд. Але, так чи інакше, це хороший внесок у загальний рівень здоров’я. Вже чимало сказано і про здоров’я, і про компоненти здорового способу життя, але завжди ці теми є чим доповнити. Тому не слабшає інтерес людей до теми правильного харчування. Так в чому полягає правильне харчування?

Ми – те, що ми їмо

Звичайно, стати капустою або чашкою гречки у нас не вийде, але ось мати здоровий і квітучий вид, ми цілком зможемо. Як не дивно, наше харчування має дуже сильний вплив на нашу зовнішність:

  • Надлишок простих вуглеводів викликає процеси бродіння в кишечнику, що відразу позначається і на шкірі – через збільшення в кишечнику маси токсинів можуть з’являтися прищі, шкіра буде жирної і червонуватою. Крім того, зловживання солодким може викликати у жінок проблеми дуже делікатного характеру;
  • Схожу дію на організм надає і надлишок важкого м’яса – свинини, баранини, яловичини. Воно не встигає повністю перетравитися і по дорозі «на вихід» теж встигає почати розкладатися і викликати інтоксикацію;
  • Недолік жирів, мінералів і вітамінів перетворює квітучих панночок в «бліду моль» з сіруватою сухою шкірою, тьмяним січеться волоссям і ламкими нігтями, а також проблемами на гормональному рівні;
  • Відсутність їжі, багатої на мікроелементи призведе до розладів нервової системи, водно-сольового дисбалансу.

Всі ці «неприємності» у занедбаному вигляді можуть привести до серйозних проблем зі здоров’ям аж до втрати працездатності. Але ці факти ще не є відповіддю на питання, в чому полягає правильне харчування?

Основи правильного харчування

Основне завдання їжі (як процесу або як компонента) – постачати в організм необхідні йому для діяльності речовини. В першу чергу це поживні речовини: білки, жири і вуглеводи. Правильне харчування відрізняється збалансованістю цих компонентів. Як правило, на вуглеводи припадає 50% раціону, на білки – 30-35%, жири – 15-20%. При цьому враховується і якість постачальників цих елементів. Наприклад, і гречка, і цукор містять вуглеводи, але в гречці вони представлені у вигляді складних сполук, а в цукрі – простих. Таким чином, з цукру і гречки вивільниться однакова енергія, але за різні проміжки часу. З крупи вона витягується поступово, і організм встигає її витрачати на свої потреби і фізичну активність. Цукор же моментально переходить в кров і увесь надлишок, який не встигне витратитися, переплавится в жир. Те ж саме стосується і джерел жирів, білків. Крім того, в їжі повинні міститися вітаміни, мінерали і мікроелементи. Як вже говорилося, без них теж неможливо зберегти здоров’я і життя. От тільки реалізація всіх цих правил в тарілці вдається далеко не всім. Тому вулиці планети заповнені як здоровими, без ожиріння людьми, так і представниками зі слідами харчових порушень і надмірностей. Але навіть правильне харчування може бути простим, доступним і смачним. Про це подбали учасники команди Grow Food – вже вони точно знають, в чому полягає правильне харчування.

Що може запропонувати сервіс доставки правильного харчування

Ця компанія готова два або три рази в тиждень доставляти у ваш будинок правильне харчування на цілий день. Більше немає необхідності купувати продукти (і ризикувати спокуситися чимось смачним, але некорисним), стояти біля плити по годині, а то й довше. Протягом тижня ви будете їсти вишукані ресторанні страви, розроблені кращими фітнес-тренерами Дніпра. Це надійний спосіб отримати здорове харчування без зайвих зусиль.