Будь дієтичне харчування покликане поліпшити стан здоров’я. Але от коли постає питання про низькокалорійній дієті, то виникає неприємний побічний ефект – нестача вітамінів. Як її уникнути і чи можна обійтися без прийому синтетичних вітамінних комплексів, сидячи на дієті? Спробуємо розібратися.

Навіщо потрібні вітаміни?

Щоб не писати тут цілий медичний трактат про користь вітамінів, постараємося відповісти як можна коротше. Отже, вітаміни потрібні для належного протікання всіх обмінних процесів, регулювання гормонального фону, захисних сил організму, росту і розвитку, правильної роботи всіх систем організму. У разі дефіциту того чи іншого вітаміну розвивається такий стан як авітаміноз або гіповітаміноз (деякі розділяють ці поняття, а хтось вважає їх синонімами), яке проявляється у вигляді хворобливих станів і погіршення зовнішнього вигляду слизових оболонок, шкірних покривів, волосся або нігтів. Глибокий дефіцит ряду вітамінів навіть здатний викликати загибель людини. Так що недооцінювати їх роль категорично не можна і вітаміни на дієті надходити в організм просто зобов’язані.

Як пов’язані вітаміни і дієти?

Проблема багатьох дієт в тому, що вони занадто одноманітні, а деколи зустрічаються взагалі монодієти, що складаються з одного-двох продуктів. Такі системи харчування мають мало спільного зі здоровим способом життя і, незважаючи на те, що співвідношення білків, жирів, вуглеводів і норма калорій в них дотримані, можуть нашкодити відсутністю вітамінів і мінералів. Часто, із-за цього, лікарі рекомендують або підібрати здоровий раціон з урахуванням потреб організму і необхідного скидання ваги, або приймати вітамінні комплекси. Але останні дослідження показують, що раціональне харчування набагато ефективніше в плані засвоєння вітамінів і мінеральних речовин, в порівнянні з готовими штучними комплексами.
Таким чином, вітаміни на дієті цілком можуть надходити і з прийнятою їжею. Для цього дієта повинна складатися не з визначеного списку конкретних страв, а загальних рекомендацій щодо кількості калорій, співвідношенням нутрієнтів: білків, жирів і вуглеводів. Тоді з’являється можливість вільно вносити різноманітність у своє меню, головне, щоб дотримувалися норми. Тоді, за рахунок чергування і поєднання різних груп продуктів будуть надходити в організм у достатній кількості всі необхідні вітаміни, мінерали та мікроелементи. Залишилося тільки це меню скласти…

Як обійтися без особистого кухаря-дієтолога?

Зрозуміло, що таке меню без освіти ідеально скласти просто неможливо. Крім того, готувати ці страви теж потрібно вміти. Однак, в сучасному суспільстві попит породжує пропозицію, і на радість всім, хто сидить на дієті компанія Organic Food почала надавати свої послуги в сфері доставки здорового спортивного харчування. В їх раціоні міститься досить багатий комплекс всіх необхідних елементів. Це досягається незвичайним розмаїттям поставляються страв. Для прикладу можна привести раціон збалансованого харчування на 1600 калорій в день:

  • Рулет з омлету з овочами. Фірмові шоколадно — кавові панкейкі. Джем;
  • Салат з кіноа. Рибні котлетки з картоплею. Соєвий соус. Рис з запеченої гарбуза. Малиновий напій з імбиром;
  • Соковита куряча грудка Наполі. Паста з томатним соусом.

Як бачимо, в кожному прийомі їжі містяться тільки здорові продукти, насичені різними корисними речовинами. Крім того, Organic Food не повторює дні протягом тижня, вносячи додаткове різноманітності й смаку та користі. Цей сервіс покликаний не тільки допомогти вам схуднути, але і гарантувати, що вітаміни на дієті від Organic Food ви точно отримаєте.