Жінки постійно перебувають у пошуках ідеальної дієти, яка дозволила б швидко схуднути і при цьому зберегти стрункість на довгий час. Існує три варіанти, які можуть наблизити вас до мрії про витонченої фігури:

  • Міні-дієти, розраховані на одну або два тижні;
  • Довгострокові програми харчування, що розроблені різними дієтологами. У кожної системи унікальний метод організації раціону, який почасти схожий на комбінацію з безлічі міні-дієт;
  • Збалансоване харчування, рекомендована Інститутом харчування РАМН. Його головний принцип – підрахунок добової калорійності меню і правильне співвідношення БЖУ (білків, жирів і вуглеводів) в щоденному раціоні.

Для того щоб зробити вибір системи харчування для схуднення, слід зрозуміти їх основні принципи. Розібравшись в основних питаннях, вам буде простіше визначитися з програмою і скласти меню.

Про популярних системах харчування

В Інтернеті представлено безліч різних програм харчування, призначених для схуднення. Однак деякі з них, користуються особливою популярністю.

Роздільне харчування

Раціон, що передбачає вживання білків, жирів і вуглеводів у різні прийоми їжі. Творець дієти Герберт Шелтон стверджував, що поєднання продуктів харчування з різних груп призводить до бродіння або гниття їжі в шлунку. Також він рекомендував відмовитися від м’яса, зернових та молока, віддаючи перевагу рослинній їжі. За рахунок великої кількості овочів раціон стає низькокалорійним, бо дозволяє швидко схуднути. Проте вчені скептично ставляться до такого способу харчування, оскільки всі продукти частково містять у собі комплекс нутрієнтів, і немає сенсу їх розділяти.

Білковий раціон Дюка

Меню, розроблене П’єром Дюканов, виключає споживання вуглеводів, замінюючи їх білками і жирами. Таким чином, організм недоотримує енергію та починає витягувати її з власних жирових запасів. Програма включає 4 етапи схуднення, три з яких є міні-дієтою з жорсткими обмеженнями. Останній етап передбачає перехід на більш збалансоване меню. Дієта досить ефективна, але має масу протипоказань. До того ж при тривалому використанні може призвести до захворювання нирок.

Система харчування Аткінса

Низковуглеводний метод схуднення, при якій суворо заборонені прості вуглеводи (цукор і всі продукти з його вмістом), а також деякі види овочів і фруктів. В необмеженій кількості допускається вживання білків і жирів. Його програма передбачає чотири етапи, в кожному з яких підвищується кількість споживаних вуглеводів на 5-7 г на тиждень. При цьому в самому початку дієти щодня можна вживати лише 20 г вуглеводів.

Як вибрати оптимальний варіант?

Вибір системи харчування для схуднення повинен виходити з ваших потреб. Основні принципи полягають в наступному:

  • Програма повинна бути низькокалорійною (1000-1500 ккал – все залежить від ступеня вашої повноти);
  • У вас не повинно бути проблем з травленням, серцево судинною системою або нирками, так як більшість систем харчування має масу протипоказань;
  • Ви повинні оцінити, наскільки підходить вам меню, чи зможете ви довго протриматися на такому раціоні без «зривів».

Незважаючи на позитивні відгуки про різних програмах для схуднення, кращий варіант – збалансоване раціональне харчування. Одним із прикладів такої системи, є готова Organic Food їжа, приготовлена з урахуванням калорійності і БЖУ. Меню продумано до дрібниць і повністю відповідає здорового раціону. Воно не має протипоказань, рекомендовано навіть вагітним і годуючим матерям. Але найголовніше – ви можете дотримуватися такого збалансованого харчування на постійній основі. Ви будете вживати смачну і ситну їжу, але при цьому залишатися стрункою довгі роки!