Неправильне харчування протягом тривалого часу призводить до надмірної ваги у вигляді жирових відкладень на боках, животі. Коли він починає доставляти незручності і спотворювати пропорції тіла, багато хто замислюється про схуднення. У хід йдуть всілякі строгі дієти, голодування, роздільне харчування, нескінченні розвантажувальні дні, які приводять організм в стан стресу. Дійсно, обмежуючи себе в продуктах харчування, ви можете за тиждень скинути до п’яти кілограмів. Однак жирові відкладення нікуди не подінуться, а ризик загострення і розвитку різних захворювань підвищиться.

Чому дієти не допомагають?

Перш ніж приступати до раціону для схуднення, слід зрозуміти фізіологію людського тіла, щоб надалі уникнути повернення зайвих кілограмів.

Необхідність правильного співвідношення БЖВ

Для нормального обміну речовин організм потребує вступі трьох основних нутрієнтів, кожен з яких виконує свою функцію. Виключивши з щоденного раціону один з елементів, ви позбавите себе вітамінів і безлічі корисних речовин.

  • Білки виконують будівельну функцію, завдяки їм зростає м’язова тканина, відбувається регенерація шкіри, ріст волосся, нігтів. Протеїни транспортують в клітини безліч мікронутрієнтів, а також сприяють підвищенню імунного захисту. Це лише невелика частина життєво важливих завдань, які виконують білкові структури;
  • Жири входять до складу клітин, вони відповідають за нервову систему, передаючи імпульси в мозок. Розчиняються В жирах вітаміни A, D, E, які впливають на еластичність, пружність, молодість. І найголовніше – вони є джерелом непоправних жирних кислот групи Омега;
  • Вуглеводи – основне джерело енергії, який дозволяє організму працювати без збоїв. Вони підвищують витривалість, покращують працездатність, дозволяють якісно наростити м’язову масу. Але їх надлишок без фізичних навантажень може призвести до повноти.

Строгі дієти часто мають на увазі повне виключення одного або декількох елементів БЖВ, що призводить спочатку до схуднення, а потім до уповільнення метаболізму, а також до ряду захворювань травного тракту, нирок, печінки і серцево-судинної системи. Оскільки ви не отримуєте потрібної кількості поживних речовин, а схуднення відбувається різко, ваша шкіра стає в’ялою і обвислій, з’являється сухість, волосся і нігті стають ламкими. Ви будете відчувати втому, дратівливість, а почуття голоду стане вірним супутником. Варто вам повернутися до звичного способу життя, як надмірна вага тут же повернеться.

Особливість жирових клітин

Генетично в організмі кожної людини присутні жирові клітини. Надлишок енергії, що надходить з висококалорійною їжею, перетворюється в жир і заповнює їм наші «спеціальні» клітини. Чоловіки в силу гормональних особливостей і підвищеної фізичної активності менш схильні до ожиріння, тому найбільше страждають жінки. Процес зростання жирового прошарку відбувається протягом тривалого часу. Варто вам влаштувати голодування або перейти на моно-дієти, організм почне відчувати стрес і сповільнить обмінні процеси. Як тільки ви повернетеся до звичайного режиму харчування, він стане накопичувати ще більше жиру, щоб у разі чергових обмежень не відчувати нестачу енергії.
Замкнене коло можна розірвати, перейшовши на збалансоване харчування, збагачене БЖВ. При цьому достатньо знизити добову енергетичну цінність їжі на 500 ккал нижче необхідної для вас норми. Не варто забувати і про спорт, щоб тіло не просто худело, але залишалося пружним, а м’язи підтягнутими. Різке схуднення шкідливо для здоров’я, тому, чим повільніше ви будете спалювати жирові відкладення, тим якісніше буде результат. Остаточно змінивши свій спосіб життя, ви назавжди забудете про повноті!