Всім відомо, що спортсмени – це звичайні люди, які так само як і всі їдять, п’ють, сплять і навіть ходять на роботу. Але у таких любителів спорту все ж є відмінності в життєвому укладі: їм потрібно дотримуватися режиму, регулярно тренуватися і дотримуватися певних правил харчування. Але наскільки відрізняються страви для спортсменів на кожен день?

Основні принципи спортивного харчування

Дійсно, нечасто зустрінеш спортсмена, харчується регулярно макаронами, картоплею, кондитерськими виробами (виключення можуть скласти хіба що бодібілдери при наборі маси, так і вони такої їжі здебільшого уникають). В більшості ж своєму спортсменам необхідно стежити за своїм раціоном.
До речі, деякі далекі від спорту люди впевнені, що всі спортсмени сидять на дієті і весь час страждають від почуття голоду. Насправді це не так. Людям, які займаються спортом, особливо професійно, потрібно забезпечувати свій організм достатньою кількістю енергії, білків і не забувати про норму жирів. Тому страви для спортсменів на кожен день дуже поживні і голодними вони точно не ходять. Співвідношення білків, жирів і вуглеводів становить 30, 20 і 50 відсотків відповідно. Крім того, в цих стравах повинні бути присутніми вітаміни, мінерали, мікроелементи, харчові волокна. Таке збалансоване харчування дає організму енергію, будівельні матеріали для нарощування і відновлення м’язів, речовини для підтримки гормональних і неврологічних процесів. Крім того, їжа для спортсмена не повинна містити потенційно шкідливих і токсичних речовин. Цілком природно, що організація такого харчування вимагає деяких кулінарних навичок і чималих витрат часу. Чи є можливість у спортсменів хоч трохи полегшити цей процес?

Як заощадити час на харчуванні?

Звісно, застосування різних чудес кухонної техніки дозволяє істотно скоротити час на кухні – комбайни подрібнять і замесят все, що треба, мікрохвильовки та мультиварки заощадять час і зусилля, витрачені на приготування. Але чи є спосіб уникнути кухонних турбот? Звичайно, можна найняти кухаря, який може раз в пару днів приходити і готувати різні страви, але де гарантія, що в них будуть враховані особливості спортивного харчування. Крім того, купувати продукти теж доведеться самостійно або додатково доплачувати і за цю послугу. Тому послуги спортивних кухарів цінуються дуже високо. Але в останні роки активно розвинувся сервіс доставки спортивного харчування. У таких компаніях меню, як правило, складаються з участю спеціалістів та враховують основні вимоги до спортивного і здорового харчування.
Одним з визначних представників цього сегменту громадського харчування є компанія ГроуФуд. Вони здійснюють доставку здорового харчування по всій Москві і Санкт-Петербургу. В їх меню входять страви для спортсменів на кожен день ресторанного рівня. У розробці щоденного раціону брали участь кращі фітнес-тренери Дніпра і професійні кухарі. Два-три рази в тиждень спортсмен буде отримувати вже приготовані, зважені, пораховані порції в зручній упаковці, які можна брати з собою куди завгодно, легко гріти і приємно їсти. Для замовлення достатньо зайти на сайт сервісу або зв’язатися з операторами по телефону і вибрати підходяще за калоражу меню. Все інше зробить високопрофесійна команда з кухарів. Це найпростіший, але надійний шлях отримати смачне, якісне і здорове спортивне харчування.