Це питання, безперечно, є найбільш популярним висловом і жінок, і чоловіків, і лікарів — дієтологів, і всіх тих, хто має пряме чи опосередковане відношення до схудненню. Він дуже важливий, особливо, коли ходиш голодним по величезному продуктового супермаркету чи стоїш перед відкритим холодильником. Адже навіть коли ти голодний, хочеться з’їсти щось смачне і красиве, але при цьому бажано корисне і шалено сприяє схудненню.
Так що дійсно треба з’їсти, щоб схуднути? Питання сам по собі не дуже коректний. Правильніше так: ЩО і ЯК ЇСТИ, щоб схуднути? Адже за один прийом правильної та корисної їжі об’єктивно нічого не зміниться. Тільки повноцінна правильно складена система харчування і неухильне її дотримання дійсно можуть сприяти схудненню. Хоча, вам, напевно, доводилося зустрічати людей, які цілий день їли варену курку з огірками, щоб ввечері зі спокійною душею з’їсти величезну піцу з потрійною порцією сиру і запити це все літром або двома газованої води. Це неправильний, а вірніше абсолютно не працює підхід. Але забавний.
Є кілька основних правил, що стосуються прийому їжі, дотримуючись яких ви зможете і не відчувати почуття голоду, і худнути.

  • Припиніть приймати їжу 1 або 2 рази в день. Розділіть її кількість на 4-5, а краще 5-6 прийомів. Це правило гарантовано позбавить вас почуття голоду, ви не зможете об’їдатися, допоможете організму запустити правильну роботу обміну речовин і, безсумнівно, відчуєте себе краще і втрачати вагу.
  • Максимально скоротіть прийом шкідливих продуктів: солодких газованих напоїв, алкоголю, булочок, пиріжків, фастдуда, чіпсів та іншої смачної їжі, що складається з незліченної кількості харчових добавок і обсмаженої в маслі. Це не означає, що ви назавжди попрощаєтеся з картоплею фрі або шаурмою, просто почніть зустрічатися ними рідше.
  • Їжте більше овочів, фруктів і ягід. Багато дієти взагалі не регламентують споживання рослинної їжі в сирому вигляді або приготованої на пару. Від клітковини дуже важко поправитися, але можна швидко схуднути, поліпшити стан шкіри, волосся і нігтів.
  • Вибирайте найменш калорійні і найбільш корисні продукти. Якщо дуже хочеться їсти, і необхідно швидко щось купити, зупиніться на йогурті і хлібцях. Не варто купувати біляш з пляшкою газованої води. Ви точно так само вгамуєте почуття голоду, але рівень корисності буде в рази відрізнятися.
  • Віддавайте перевагу білковій їжі, особливо під час сніданку, обіду і вечері. Білкова їжа дозволяє надовго зберегти почуття голоду і запускає метаболізм, сприяє спалюванню жирів. Приділіть увагу її обробці. Парові котлети не сильно відрізняються за смаковими якостями від смажених, але будуть набагато корисніше і допоможуть позбутися декількох десятків грам зайвої ваги вже за один прийом.
  • Не наїдайтеся на ніч. Випийте склянку кефіру або з’їжте яблуко. Цього буде достатньо для того, щоб спокійно заснути, не переймаючись почуттям голоду.
  • І останнє і найважливіше правило. Не відкладайте перехід на правильне і здорове харчування на завтра. Це сприяє прискоренню процесів набору ваги. І питання про те, що треба з’їсти, щоб схуднути, поставиться до розряду риторичних.