Організм являє собою живий механізм, який працює за циркадним (добовим) біоритмів, згідно з якими функціонують гормональна, нервова і травна системи. Якщо ви регулярно пропускаєте сніданки й вечері, перекушуєте на бігу різними «шкідливостями», то підвищується ризик захворювань травного тракту і ожиріння. Для підтримки здоров’я і стрункості фігури важливо дотримуватися режиму харчування і розуміти, чому він потрібен.

Режим харчування – в чому полягає суть?

Раціональне харчування передбачає не тільки помірність в прийомі їжі, збалансованість, але і регулярність. Вживаючи їжу щодня в один і той же час, організм виробляє умовний рефлекс, завдяки якому своєчасно збуджується апетит. Він виконує декілька важливих функцій:

  • Регулює час прийому їжі і кількість поживних речовин, що надходять з продуктами. При нормальному травленні і збалансованому харчуванні апетит не дозволить вам переїдати;
  • Готує травний тракт, підсилюючи вироблення слини і шлункового соку. Таким чином, їжа краще перетравлюється і засвоюється організмом, що дозволяє уникнути дискомфорту або тяжкості.

Циркадні ритми відіграють безпосередню роль у процесах травлення. Починаючи з 5-ї ранку, підвищується рівень різних гормонів у крові, що сприяє ранньому пробудженню, а також посилюється вироблення шлункового соку. Активність шлунка триває до 22:00, після чого секреція ферментів сповільнюється, організм готується до відходу до сну. Ось чому рекомендовано вечеряти не пізніше, ніж за 2-3 години до сну.

Чотири принципи правильного режиму харчування

Крім щоденного вживання їжі в призначений час, слід дотримуватися чотири простих правил:

  • Дрібність – у добу для нормального метаболізму необхідно харчуватися не менше 4-х разів на день з інтервалами 3-4 години. Оптимально дотримуватися п’ятиразове прийому їжі, особливо під час схуднення або набору м’язової маси;
  • Збалансованість – два сніданки, обід, полуденок і вечеря повинні включати в себе комплекс БЖУ (білків, жирів і вуглеводів), щоб заповнювати всі потреби організму;
  • Рівномірний розподіл порцій протягом дня – вранці (з 7 до 9 годин) і в обід (14:00) шлунок найбільш активний, тому найбільший обсяг порцій повинен припадати на перший сніданок і обід. Об’єм страв може досягати 300-400 г, а в інший час – 150-250 р.
  • Правильний розподіл калорій – у відповідності з біоритмами, організм найбільш активний у першій половині дня, тому більша частка добової калорійності повинна припадати саме на цей час.

Якщо вам складно продумати свій графік харчування, то віддайте перевагу готовим раціонів Grow Food. З їх допомогою ви будете регулярно харчуватися здоровою їжею, адже контейнери з їжею можна брати з собою в дорогу, на роботу або прогулянку. Цей варіант ідеальний для жителів мегаполісу з їх щільним графіком роботи.

Чому необхідний режим?

Розібравшись в тому, що таке режим харчування і чому він потрібен, вам буде простіше дотримуватися власного розпорядку, так як буде стимул. Адже регулярність має масу переваг:

  • Ви будете завжди ситі, вам не захочеться перекушувати на бігу і є шкідливу для фігури їжу;
  • Ви перестанете переїдати;
  • Налагодиться травна система, що дуже важливо при різних захворюваннях ШКТ;
  • Ви зможете контролювати свою вагу, змінюючи лише калорійність їжі і обсяги порцій;

Дотримання харчового режиму – важлива складова здорового способу життя, подібно регулярному сну. Досить скласти розпорядок дня і чітко дотримуватися графіку прийому їжі протягом тижня, щоб організм перебудувався на новий ритм.