У гонитві за стрункою фігурою жінки часто вдаються до радикальних методів схуднення. Обмеження в продуктах харчування, голодні або розвантажувальні дні неминуче призводять до «зривів» і порушення метаболізму. Нерідко після таких дієт надмірна вага повертається, а повторний курс стає менш ефективним. Однак французький дієтолог П’єр Дюкан розробив методику схуднення, засновану на споживанні білка. Він стверджує, що завдяки його методом можна швидко схуднути і назавжди забути про жирових відкладеннях. Перш ніж переходити на новий режим харчування, потрібно розібратися, що таке білкова дієта і так вона корисна для організму.

Роль білків у обміні речовин

Протеїн є незамінним будівельним матеріалом для всіх клітин нашого організму і виконують безліч функцій:

  • Забезпечують фізичну і імунний захист, а також здатні зв’язуватися з токсинами і транспортувати їх у печінку, де отруйні речовини піддаються розщепленню і швидкому виведенню;
  • Передають сигнали між клітинами, органами і тканинами організму, регулюючи концентрацію різних речовин в крові;
  • Забезпечують моторну функцію, завдяки якій скорочуються м’язи.

Це мала частина процесів, які виконуються білками. Їх нормальне функціонування залежить від наявності достатньої кількості жирів і вуглеводів. Виключаючи один з елементів БЖВ, ви ризикуєте порушити метаболізм. Тому харчування повинно бути збалансовано. Звичайно, корегувати співвідношення нутрієнтів для досягнення високих результатів можна, але в межах розумного.

Суть білкової дієти

Першим використовувати протеїновий раціон харчування для широких мас вирішив П’єр Дюка, після чого з’явилися різні спрощені варіації дієти, наприклад, «Кремлівська» або «Дикуля». Особливість полягає в декількох етапах схуднення:

  • Атака – повне виключення з раціону вуглеводів на тиждень. Можна вживати дієтичне м’ясо, тельбухи, рибу, знежирені молочні продукти;
  • Чергування – етап триває від двох до шести місяців. В цей час необхідно вживати один день чисту білкову їжу, на другий день поєднувати білки з овочами, які не містять крохмаль;
  • Закріплення і стабілізація – етап схуднення, який рекомендується дотримуватися як можна довше. При цьому можна вживати всі продукти, обов’язково влаштовуючи раз в тиждень протеїновий день.

На перетравлення білкової їжі потрібно багато енергетичних витрат. При недостатньому надходженні вуглеводів та жирів, організм почне використовувати резерви, спалюючи жирові відкладення. По суті, принцип дієти полягає в тому, щоб придушити почуття голоду і створити дефіцит енергії.
Знаючи, що таке білкова дієта, потрібно пам’ятати про її негативні наслідки. Щоденне споживання великої кількості м’ясної їжі призведе до надлишку протеїнів. Оскільки вони не можуть запасатися, то частина нутрієнтів перетворюється в азотисті сполуки і виводяться організмом. Від цього сильно страждають нирки, можуть розвинутися різні патології органу. Також від високопротеїнової харчування підвищується рівень «поганого» холестерину, що збільшує ризик серцево-судинних захворювань.

Як схуднути без шкоди для здоров’я?

Позбутися від надмірної ваги без радикальних прийомів можна за допомогою регулярного збалансованого харчування з низькою калорійністю. Ми пропонуємо вам меню «Fit». У раціоні присутні всі необхідні нутрієнти, вітаміни, мікроелементи в правильному співвідношенні, а енергетична цінність не перевищує 1200 ккал на добу. Завдяки нашій програмі Organic Food ви будете харчуватися п’ять разів на день протягом тижня, вживаючи різноманітну і правильно приготовану їжу. Наші раціони допоможуть вам не тільки схуднути, але і налагодять травлення, позитивно позначаться на стані волосся, шкіри і поліпшать настрій!