Раціон правильного харчування на кожен день повинен забезпечувати необхідний заряд бадьорості та енергії, сприяти правильній роботі всіх систем життєзабезпечення, збагачувати організм необхідними йому вітамінами, речовинами і мікроелементами. В основі складання коректної програми харчування, незалежно від цілей, що лежать правила і принципи правильного харчування, дотримуючись яких, ви завжди будете себе чудово відчувати і вражати оточуючих чудовим зовнішнім виглядом і невичерпною енергією.
В першу чергу при складанні меню необхідно звернути увагу на якісний склад щоденного раціону і правильну обробку продуктів. У щоденне меню обов’язково повинні бути включені злаки, бобові, овочі і фрукти, саме вони забезпечують організм людини необхідними йому вітамінами, мікро-і макроелементами, мінералами і клітковиною. Все це сприяє правильній роботі травної системи та обміну речовин.
Загальна калорійність щодня споживаних продуктів повинна відповідати середнім нормам: для бажаючих схуднути – 1000-1200 калорій, для спортсменів — 2500, для людей, що ведуть правильний спосіб життя і дотримуються правил здорового харчування, – 2000 калорій. Весь цей обсяг необхідно розподілити на п’ять-шість добових прийомів їжі, віддаючи перевагу найбільш калорійних страв під час сніданку та обіду.
При розробці правильного раціону харчування на кожен день необхідно приділити особливу увагу першого прийому їжі або сніданку і останнього прийому їжі або вечері. Сніданком не можна нехтувати. Якщо у вас немає звички снідати, варто задуматися про його придбання. Це один із самих головних прийомів їжі, що дозволяє запустити правильну роботу організму і заряджає бадьорістю на цілий день. Саме під час сніданку можна побалувати себе полуничним тортом або шоколадно-кавовими панкейками. За день отримана порція солодких і борошняних вуглеводів гарантовано трансформується в енергію, а не в жирові відкладення. Вечеряти бажано за дві-три години до сну. Зовсім пропускати цей прийом їжі не варто. Збалансований вечеря допоможе спокійно заснути без думок про шкідливою, але смачної їжі.
Окрему увагу варто приділити продуктам, які необхідно максимально виключити зі свого раціону. До них відносяться солодкі газовані напої, хімічні солодощі, здобні булочки, чіпси, картопля фрі та інші види фастфуду. Справа навіть не в тому, що вони позначаться на фігурі, шкідливий хімічний склад і наявність канцерогенних жирів у цих продуктах за один раз можуть звести нанівець користь, отриману організмом за кілька тижнів правильного харчування.

Раціон правильного харчування на кожен день обов’язково повинен відрізнятися розмаїтістю. Будь-якій людині набридне щодня харчуватися яблуками, вареною куркою і гречкою чи рисом. Чим різноманітнішими будуть страви, тим цікавіше і приємніше буде дотримуватися здорового способу життя. Кокосово-персиковий смузі стане відмінною альтернативою обридлому компоту, а паніні з індичкою гамбургеру із закусочної. Правильне харчування може бути не тільки корисним, але і дуже смачним!