Ще з давніх часів люди намагалися піклуватися про своє здоров’я, і знали практично всі про користь правильного харчування. Однак, незважаючи на те, що кожне покоління в основу здорового харчування вносили свої зміни, але головні принципи дожили і до наших днів. Прислів’я про правильне харчування передавалися з покоління до покоління і були свого роду посібником, яке вчило, як слід жити і що вживати в їжу, щоб зберегти здоров’я і силу. Яскравим тому підтвердженням може стати вислів Сократа «Треба їсти, щоб жити, а не жити, щоб їсти». Хотілося б відзначити, що всі висловлювання і мостини писались на підставі власних спостережень. Вживаючи в їжу певні продукти, люди бачили результат їх впливу на організм, таким чином, і з’являлися нові висловлювання такі як: «Їж часник і цибулю – не візьме недуга» або «Лук сім недуг лікує». Зробивши певний висновок люди стали почитати такі продукти, як часник і цибулю.
У наших бабусь і дідусів було особливе ставлення до хліба, тому багато прислів’я про здорове харчування присвячені саме цьому продукту. Досить згадати такі вислови як: «Вода матінка, а хліб батюшка». Хліб з давніх років по праву вважався цінним продуктом, адже в ньому міститися такі необхідні для організму корисні елементи: білки, жири, вуглеводи, вітаміни.
Якщо вникнути в сенс російської приказки «Не все в рот, що око бачить» стає зрозуміло, що навіть наші предки до їжі підходили з розумом. Тільки так їжа ставала основою джерелом відмінного самопочуття, бадьорого духу і міцного здоров’я.

Народні прислів’я про каші

Напевно, важко знайти людину, який би не знав про користь каші. Кращого сніданку, ніж легка вівсянка просто не знайти. Люди, які віддають перевагу кашам, знають безліч рецептів їх приготування – це можуть бути гречані котлети, кукурудзяна печиво, рисові тефтелі і багато іншого. Наші предки вважали каші неймовірно смачними, тому існує безліч приказок присвячених саме цьому продукту. «Гарна каша, та мала чаша», «Мати наша — гречана каша». І це далеко не всі висловлювання, які присвячені цього безцінного продукту.
Також існує безліч приказок, в яких особлива увага приділяється режиму харчування: «Вкоротити вечеря – подовжити життя», «На вечерю кефір не потрібен».

Інформативність приказок

Існують також деякі прислів’я про здорове харчування, в яких говориться, що вживання їжі повинно бути помірним. Адже ще наші предки помітили, що переїдання може викликати серйозні проблеми зі здоров’ям, в підтвердження того хотілося б навести такий народний вислів «Їж та не жирей, тоді будеш здоровими». Дивує той факт, що в цих прислів’ях все дуже точно підмічено про правильне і здорове харчування, саме тому вони дожили до наших днів і, природно, обов’язково будуть передаватися наступним поколінням.
Також нашими предками було придумано багато приказок, про культуру харчування. Всім нам з дитинства відомо такий вислів «Коли я їм, я глухий і німий». Так в дитинстві багатьом дітям говорили їхні бабусі. Однак сучасними вченими було доведено, що негативний вплив сторонніх чинників на процес травлення.
Якщо всі народні вислови помістити в одну книгу, вийде справжнє джерело слушних порад і рекомендацій з правильного та здорового харчування. Судячи по всіх народних приказок, можна зробити висновок: правильне харчування – це запорука, міцного здоров’я, молодості і довголіття.