Зараз вже чимале число людей, що турбуються про своє здоров’я, ухвалюють рішення дотримуватися правильне харчування. Вода в цій системі відіграє важливу роль. Але тільки чиста вода необхідна і корисна організму або все ж є добавки, що дозволяють отримати додаткову користь. І дійсно, такі є і найпопулярнішою і дієвої добавкою є вода із соком лимона.

Дивовижні властивості соку лимона

Почнемо з того, що цей фрукт відомий постачальник вітаміну С і цілого ряду інших корисних і важливих речовин. Саме цими жовтенькими кислими плодами постачали моряків у плавання, щоб вони не страждали від хвороби під назвою цинга. А ще у них в чималій кількості міститься калій, без якого не може йти мови ні про здорове серце, ні про міцною нервовою системою.
Крім всього цього, лимонний сік чудово стимулює роботу печінки і шлунково-кишкового тракту. Крім цього, він сприяє розрідженню крові, що служить прекрасною профілактикою тромбозів і варикозного розширення вен.
І ще цікавий факт. Виявляється, у лимонного соку (саме в соку, не скибочки з м’якоттю) яскраво виражена лужна реакція. Це буде корисно знати тим, хто страждає від надмірної «закисленности» організму. Але що ж виходить, коли ми кожен день починаємо пити воду з соком лимона.

Коктейль здоров’я

Правильне харчування, вода в якому ставиться чи не у главу кута, переслідує не скільки обов’язкове схуднення, скільки оздоровлення організму і збереження молодості і краси. Вода з лимоном дозволяє досягати цих результатів набагато швидше і легше. Вона обіцяє такі блага:

  • Покращує роботу кишечника – випита натщесерце за півгодини до їжі, вона немов пробуджує організм і ШКТ, дозволяє запуститися всім процесам, насичує кров вітамінами і мінералами, не перевантажуючи її вуглеводами, на відміну від більш насичених фруктових та овочевих соків;
  • Сприяє поліпшенню обміну речовин завдяки більш ефективній роботі кишечника. Як результат – зниження ваги і поліпшення контурів тіла;
  • Прекрасно очищає кров від токсинів – дозволяє зв’язувати і виводити безліч шкідливих речовин, а також розріджувати кров, що додатково сприяє мікроциркуляції;
  • Зміцнює імунітет завдяки чималій кількості вітаміну З – це дозволяє краще протистояти простудним захворювань і вірусних інфекцій, особливо в холодну пору року;
  • Покращує колір обличчя – це прекрасний побічний ефект від позбавлення від шлаків і токсинів;
  • Дозволяє поліпшити настрій і боротися з депресією – за цей ефект слід дякувати ефірні олії лимона, які неодмінно потрапляють у склянку при видавлюванні соку.

Але у будь-якого ліки є і свої протипоказання.

Кому не варто це пити?

Незважаючи на те, що реакція у соку лимона не кисла, коктейль на його основі не слід пити тим, у кого спостерігаються ознаки стоматиту. Справа в тому, що він все одно залишається подразником. З цієї ж причини суміш води і соку не рекомендують пити людям, у яких є виразкова хвороба чи гастрит з підвищеною секреторною функцією (хоча тут думки іноді розходяться навіть у фахівців). Також, компоненти лимона досить агресивно ставляться і до зубів, тому після пиття потрібно прополоскати рот, а людям з дуже чутливими зубами і зовсім від них слід відмовитися. Також з обережністю до такого продукту коштує відноситься і алергікам, у яких може виявитися реакція на лимон.
Якщо не забувати про особливості застосування та важливості регулярного вживання такого напою, є підстави розраховувати на продовження молодості і поліпшення здоров’я.