Як організувати харчування дитини, щоб раціон міг задовольнити усі енергетичні потреби в цьому віці. У період, коли дитина йде в школу, у нього відзначається підвищене психологічне та фізичне навантаження, тому їжа має бути здоровою, поживної та максимально корисною. Правильне харчування для дітей шкільного віку – це запорука його міцного імунітету, хорошою успішності і здоров’я. Цій темі приділено багато уваги, але деякі питання так і залишилися нерозкритими. Які продукти варто обмежувати в раціоні? Який режим харчування потрібно вибрати? Який спосіб приготування їжі найбільш оптимальний?

Рекомендації щодо організації правильного харчування для школярів

Педіатрами і дієтологами світу наступні загальноприйняті принципи здорового харчування школярів:

  • Калорійність. При створенні раціону на кожен день, необхідно враховувати енерговитрати дитини.
  • Різноманітність. Це один з головних принципів створення меню, тільки так можна забезпечити організм незамінними амінокислотами.
  • Режим. Харчуватися дитина повинна регулярно, проміжки між прийомами їжі повинні бути регламентовані.
  • Збалансований раціон. Обов’язковою вважається наявність білків тваринного походження. Вуглеводи, які швидко розщеплюються, повинні складати не більш 20%.
  • Вітаміни. У раціоні повинні бути присутніми овочі і фрукти.

Звичайно ж, необхідно враховувати індивідуальні особливості дитини. Вкрай важливо, щоб діти їли рибу, не менше одного або двох разів на тиждень. Кожен день необхідно вживати молочні продукти, особливо йогурт, молоко, сир. Всілякі солодкі смаколики та жирні страви допускаються в раціоні, але вони не повинні замінювати собою здорову їжу.

Його величність – режим харчування

Дітей шкільного віку треба привчати до самостійності. Сніданок можна запланувати на 7-8 годин ранку. Перекус припадає на 10-11 годин, в школі, на перерві. Обід може проходити або вдома, або в школі. Вечеря плануємо на 19-20 годин вечора. Правильне харчування для дітей шкільного віку передбачає, що сніданок та обід повинні бути найбільш енергетично ємними, а ось вечеряти краще за дві години до сну.
Що ж стосується способу приготування, то тут немає якихось особливих рекомендацій. Якщо ж дитина схильний до зайвої ваги, то варто виключити з раціону смажену їжу, а також солодощі і газовані напої.

Кілька слів про калорійності

Рахувати калорії можна не тільки в період схуднення, а також для підтримки свого тіла в тонусі. Також ви можете прораховувати калорійність і для своєї дитини.

  • Учні молодшої школи мають свою норму калорій, яка становить не більше 2400ккалорий.
  • Школярі, які навчаються в середній школі, мають отримувати – 2500 ккал.
  • Старшокласникам належить до 2800ккал.
  • Діти, які активно займаються спортом, потребують енергетично ємному харчуванні, тому повинні вживати на 300 ккал більше.

Якщо у вас немає часу підбирати калорійність раціону собі та членам своєї сім’ї, можна скористатися готовими меню від ГроуФуд.

Що треба прищеплювати дітям?

Підсумовуючи все по темі «Правильне харчування для дітей шкільного віку», хотілося б сказати, що колосальне значення має культура харчування, а привчатися їсти правильну їжу необхідно з дитинства. Заохочуйте дітей до вживання різноманітної поживної їжі. Не варто відмовляти собі в свіжих овочах і фруктах. Окремої уваги заслуговують продукти з високим вмістом крохмалю, а користь від цільного молока, йогурту і сирів взагалі непорівнянна. Основним джерелом надходження рідини в організм повинна бути вода, а не солодкі газованої води.