Записавшись в тренажерний зал, у багатьох новачків виникає питання про те, чи потрібно спортивне харчування і яким воно має бути. Відповідь буде залежати від поставлених цілей, так як саме поняття передбачає:

  • Збалансований раціон, що складається з найсвіжіших продуктів;
  • Біологічні добавки, вироблені з натуральних компонентів;
  • Чітко розрахована харчова цінність їжі.

Визначити для себе оптимальний варіант харчування можна, лише розібравшись у їх особливості, плюси і мінуси.

Про важливість здорового спортивного раціону

Раціональне харчування відіграє ключову роль у житті спортсмена, оскільки впливає на ефективність тренувань, зростання м’язової маси і витривалість організму. При складанні меню враховуються два основних показника.

Калорійність

Високі фізичні навантаження потребують підвищених енергетичних витрат, а для росту м’язової маси необхідний запас енергії, тому меню повинно містити не менше 2500 ккал на добу. Якщо ви досягнете бажаного об’єму м’язів і вирішите сформувати чіткий рельєф тіла, то достатньо знизити енергетичну цінність харчування до 2000 ккал і додати аеробні навантаження. Така «сушка» дозволить підтримувати фігуру у формі довгі роки.
Для занять йогою, стретчінгом або пілатесом калорійність раціону повинна бути в середньому 1400-1500 ккал, так як фізичні навантаження спрямовані переважно на розвиток гнучкості, і витрата енергії в рази менше, ніж при бодібілдингу.

БЖУ (білки, жири, вуглеводи)

Співвідношення нутрієнтів відповідає за кінцевий результат ваших тренувань. Наприклад, при нарощуванні м’язових волокон ваше меню повинне містити:

  • Близько 20 % тваринних білків (м’ясо птиці, нежирної яловичини, яєць), а також 10 % рослинних білків (бобових культур, грибів);
  • Не менше 45 % складних вуглеводів (круп, овочів, фруктів і ягід) і всього 5 % простих вуглеводів у вигляді цукру;
  • Близько 15 % поліненасичених жирів (рослинного масла, насіння, горіхів, риби). Насичені жири (вершкове масло, жирна свинина, сало) також можуть бути присутніми в раціоні, але не більше 5 %.

Змінюючи енергетичну цінність меню і співвідношення БЖУ, а також використовуючи різні види тренувань, ви зможете не тільки контролювати свою вагу, але і сформувати гарний м’язовий рельєф. Однак головна перевага здорового харчування – відсутність протипоказань, передозувань і побічних ефектів.

Спортивні Бади – навіщо вони потрібні?

Нерідко новачки вдаються до Бадів, щоб скоріше досягти бажаного результату. В кінцевому результаті їх чекає лише розчарування, і причин декілька:

  • Неправильне вживання добавок;
  • Недостатнє фізичне навантаження і неправильне виконання вправ;
  • Нехтування правильним раціоном.

Потрібно їм таке спортивне харчування? Різного роду порошкові протеїни, гейнери, жіросжігателі, а також амінокислоти та вітамінно-мінеральні комплекси рекомендовано вживати професійним спортсменам. Справа в тому, що їх калорійність раціону може досягати 3000-4000 ккал на добу. Організму звичайної людини складно буде швидко засвоїти велику кількість білків або вуглеводів. Але для спортсмена спортивні добавки – кращий спосіб швидко заповнити запаси нутрієнтів і мінералів, так як вони повністю засвоюються за короткий час.

Новачкам і тим, хто не планує зробити спорт кар’єрою, достатньо сформувати правильний висококалорійний раціон. Він дозволить досягти значних результатів без всяких дорогих добавок, які мають масу побічних ефектів і протипоказань з-за високої концентрації корисних речовин. Дешевше і ефективніше замовити готовою їжу Grow Food на тиждень, приготовану з натуральних продуктів без барвників та харчових добавок, і не піклуватися про калорії і БЖУ, а присвятити час відпрацювання техніки виконання вправ. Вибирайте правильне спортивне харчування, і результат не змусить себе довго чекати!