Дотримання режиму харчування відіграє важливу роль і в процесах схуднення, і при бажанні наростити м’язову масу, і при прийнятті рішення про перехід на правильний спосіб харчування. Давайте спробуємо розібратися, що таке оптимальний режим харчування, чому його дотримання так важливо для організму людини.
Які б сучасні технології не входили в наше життя, організм людини як і раніше залишається однією з найбільших таємниць і загадок. Вчені добилися часткового освоєння космосу, створення ємних сховищ терабайтів інформації, але уповільнити процеси старіння або змусити наш організм підкорятися зручному графіку так і не змогли.
Всі системи життєзабезпечення працюють справно тільки при суворому дотриманні правил, в організмі постійно відбуваються різні хімічні реакції, безперервно виробляються гормони і антитіла, руйнуються старі і утворюються нові клітини. Але коректне протягом всіх цих процесів можливо тільки при правильному підході до організації свого харчування.
Режим харчування, який є оптимальним для організації правильної роботи гормональної, обмінної, регенераційної та інших систем, включає в себе: кількість прийомів їжі, якісний, органічний і хімічний склад продуктів, дотримання необхідних норм приготування і пропорцій. Такий підхід обумовлений захисними функціями організму, які негайно реагують на будь погіршення або невідповідності закладеному природою ритму. Чим раніше ви перейдете на правильний режим харчування, тим ефективніше зможете досягти будь-яких поставлених перед своїм організмом цілей.
Почніть з кількісної організації прийомів їжі. Неприпустимо харчуватися один або два рази в день. У цьому випадку захисна система організму запускає режим накопичення жирів, порушується робота гормональної системи і шлунково-кишкового тракту. Одноразове харчування – це прямий і найкоротший шлях до втрати м’язової маси та накопичення жирів. Оптимальною кількістю прийомів вважається 4-5 разів на день. У цьому випадку ви не встигнете зголодніти, з’їсти зайве, відбудеться нормалізація обмінних процесів і прискорить метаболізм.
Особливу увагу приділіть процесу прийому їжі. Бажано виділити на кожен прийом хоча б 10-12 хвилин, красиво оформити страву і по можливості виключити всі відволікаючі фактори(телевізор, планшет, комп’ютер). Естетичний вигляд прийнятої їжі сприятливо впливає на настрій і сприяє її якісному засвоєнню. На перший погляд це звучить смішно, але зверніть увагу, що з’ївши красиво оформлене блюдо, наприклад сирну запіканку з бананом та шоколадом або люля з яловичини з різними видами рису, ви будете почувати себе більш задоволеними, ніж наївшись шаурми в переході метро або картоплі фрі на бігу в офіс.

Ну і звичайно дуже важливо розрахувати якісний склад кожної страви. Залежно від поставленої мети необхідно регулювати вміст білків, жирів і вуглеводів. Для подібних розрахунків можна використати спеціальні таблиці і додатки.
За допомогою правильно організованого режиму харчування можна в найкоротші терміни добитися нормалізації ваги, підвищення ефективності тренувань та загального поліпшення самопочуття.