Скинути пару зайвих кілограмів до відкриття пляжного сезону – мрія багатьох жінок і чоловіків. На виручку приходять різні короткострокові дієти, які дають видимий результат, але після яких вага стрімко повертається. Проблема криється в неправильному раціоні, побудованому на обмеження в продуктах, або в голодних днями. Повернути тіло в тонус допоможе тільки збалансоване меню, в якому розписані години харчування для схуднення. Регулярний прийом корисною, насиченою нутрієнтами і вітамінами їжі дозволить вам протягом декількох тижнів побачити перші результати.

Чому харчуватися по годинах корисно?

Людський організм потребує режимі, і це стосується не тільки харчування або сну, але і спортивних занять, а також часу пробудження. Якщо щодня слідувати визначеним розкладом, то ви завжди будете почувати себе бадьорим, у гарному настрої, у вас налагодиться травлення, підвищити витривалість і спортивні результати. Годинник харчування для схуднення дуже важливі:

  • По-перше, організм завчасно почне готувати шлунок до вступу їжі. Таким чином, їжа буде добре перетравлюватися, а значить, повністю заповнять запаси вітамінів і корисних мікро — і макроелементів;
  • По-друге, ви будете довше відчувати почуття ситості, і вам не доведеться перекушувати сухомятку;
  • По-третє, вам буде простіше організувати свій робочий день, вписавши в нього спортивні тренування, які необхідні всім, хто хоче не просто струнке тіло, а пружну, підтягнуту шкіру.

Пам’ятайте, що часовий режим харчування залежить від графіка роботи. Ви самостійно визначаєте час свого сніданку або вечері, але при цьому обов’язково дотримуватися наших рекомендацій:

  • Харчуйтеся дробно, тобто невеликими порціями об’ємом до 280 г не менше п’яти разів на день. Оптимальні години: Перший сніданок – 08:00, другий сніданок – 10:30, обід – 01:30, полуденок – 16:00, вечеря 18:30;
  • Проміжок між прийомами їжі не повинен перевищувати 4 години. Регулярне порушення режиму приведе організм до стресу і, як наслідок, до уповільнення метаболізму і накопичення жирових відкладень;

Ще одне важливе правило – останній прийом їжі повинен бути за дві чи три години до сну, включати переважно білкову їжу. Правило діє, навіть якщо ви лягаєте завжди пізно.

Якою повинна бути корисна дієта для схуднення?

Раціональна дієта буде ефективна і принесе користь здоров’ю, якщо додатково дотримуватися калорійність раціону і співвідношення в ньому БЖУ (білків, жирів, вуглеводів). Ми розробили декілька ефективних програм харчування.

«Fit»

Суворе меню, розраховане на 1200 ккал на добу. У ньому передбачено п’ятиразовий прийом їжі зі зниженим кількістю складних вуглеводів (круп, овочів, фруктів) до 90 г або 100 г, як і білків. Прості вуглеводи у вигляді цукру виключені повністю, а замість підсолоджувача використовується цукрозамінник «Fitparad 7». Для того щоб організм не відчував нестачу енергії, а ви відчували себе ситим, в раціоні підвищена кількість корисних жирів до 50 г в день. Вони добре насичують, дають енергію і не відкладаються організмом, підвищуючи надлишок ваги.

«Vega»

Вегетаріанське меню, яке підійде для всіх, хто хоче скинути всього парочку зайвих кілограмів. У ньому також передбачено 5 страв, але на 1500 ккал. Замість м’яса раціон збагачений рослинними білками, а також яйцями, молочною продукцією, рибою. Також збільшено кількість поліненасичених жирів, які частково компенсують недолік м’ясних страв, до 75 г в день. Аналогом раціону «Vega» для тих, хто не уявляє собі їжу без м’яса, є «Daily» на 1400 ккал.
Крім дотримання режиму і правильного харчування слід регулярно давати організму аеробні навантаження. Біг, плавання, танці, пілатес – все це дозволить вам швидше позбутися від жирових відкладень і привести себе в повну готовність до літнього сезону!