Набір м’язової маси для бодібілдерів є першим етапом до ідеальної атлетичної фігури, за яким слід створення рельєфу м’язів. Низкоуглеводная дієта для спортсменів стає паличкою виручалочкою, допомагаючи позбутися від жирового прошарку і збільшуючи м’язову силу. Найчастіше до такого раціону вдаються за кілька місяців перед змаганнями «фітнес бікіні», де естетична складова відіграє важливу роль. Для атлетів, чиї змагання передбачають інтенсивні фізичні навантаження, раціон з низьким вмістом вуглеводів може тільки нашкодити.

Місце вуглеводів в обміні речовин

Вуглеводи є основним «швидким» джерелом енергії для організму, частина якої у великих кількостях запасається в печінці і м’язовій тканині у вигляді глікогену. Саме цей полісахарид при інтенсивних і тривалих навантаженнях трансформується в глюкозу, яка живить внутрішні органи, збільшуючи спортивні показники спортсмена. Однак при малорухливому способі життя вуглеводи перетворюються на жирові відкладення на стегнах, животі, талії, що призводить до збільшення маси тіла і спотворенню природних пропорцій фігури.
Існує два типи вуглеводів:

  • Прості – цукор, здобні булочки з його змістом, солодкі газованої води, цукерки, тістечка;
  • Складні – всі види круп, зокрема гречка, булгур, рис.

Спортсменам виключати продукти повністю не рекомендується, щоб не порушувати метаболізм. Проте страви з вмістом простих вуглеводів потрібно повністю виключити, так як вони дають «порожні» калорії, які утворюють жировий прошарок. До прикладу, в нашій низкоуглеводной дієті «Fit» не міститься цукор. При цьому меню включає багато різних десертів, підсолоджених натуральних цукрозамінників.

Як правильно вводити дієту в раціон спортсмена?

До будь-якого раціону харчування організм повинен адаптуватися, тому знижувати кількість тих чи інших нутрієнтів необхідно поступово. Цього ж принципу слід дотримуватися по відношенню до добової калорійності страв. Особливо, якщо ви націлені зберегти м’язову масу і пружність шкіри.
Так, якщо раніше ваш раціон становив близько 2600 ккал, і ви інтенсивно тренувалися, нарощуючи м’язові волокна, то для додання рельєфу потрібно знизити калорійність на 500-600 ккал. Через одну-два тижні енергетичну цінність меню можна знизити ще, якщо в цьому буде необхідність. При цьому ваші навантаження повинні бути менш інтенсивними.
Ми рекомендуємо вам дотримуватися основних правил здорового харчування:

  • Приймати їжу регулярно і ніколи не починати тренування натще або відразу після їжі;
  • Раціон повинен містити всі три нутриента (БЖВ), незалежно від ваших цілей. Ви можете змінювати співвідношення білків, жирів і вуглеводів, але повністю виключати або зводити до мінімуму їх кількість не можна;
  • Збагачуйте меню свіжими овочами, фруктами і свіжовичавленими соками.

Після «сушки» тіла, ви можете перейти на підтримуючий режим харчування. Наше меню «Balance» прекрасно підходить для цих цілей, так як містить 2000 ккал. У ньому міститься близько 180-200 г вуглеводів на день, а також 150 г білків і 80 м жирів. При регулярних заняттях в тренажерному залі з невеликою вагою інвентарю ви зможете надовго зберегти красиву рельєфну фігуру, не вдаючись до спеціальних дієт для спалювання жиру.
Що стосується низьковуглеводних раціонів, то ми не рекомендуємо спортсменам дотримуватися такого харчування довше одного місяця. Коли організм позбудеться від жирового прошарку, дефіцит енергії він почне заповнювати з м’язової тканини. Харчуватися раціонально без шкоди для здоров’я і фігури допоможуть наші лінійки Organic Food!