Надмірна вага являє собою накопичену у вигляді підшкірного жиру енергію, яка зберігається в організмі до запитання. Запустити процес спалювання жирових відкладень можна двома способами:

  • Регулярними спортивними тренуваннями;
  • Збалансованим харчуванням з низькою калорійністю і зниженим кількістю вуглеводів.

Якщо ви хочете отримати якісний результат схуднення у вигляді стрункої фігури, підтягнутих м’язів і пружної шкіри, то необхідний комплексний підхід. Потрібно скласти план тренувань і займатися хоча б раз в тиждень по 40-60 хвилин, а також продумати меню. Існує цілий ряд натуральних продуктів, які спалюють жири. Включивши їх в свій щоденний раціон, ви прискорите процес схуднення і зможете насолоджуватися першими результатами вже через кілька тижнів.

Гормони, вага і їжа – що між ними спільного?

Всі внутрішні процеси накопичення і спалювання жирів відбуваються на гормональному рівні, але впливають на вироблення гормонів фізіологічні фактори, такі як спорт, відпочинок, їжа.

Продукти, від яких повніють

Оскільки їжа відіграє ключову роль у підтримці стрункості тіла, то слід спочатку виключити або знизити кількість продуктів, що сприяють набору зайвої ваги:

  • Рафінований цукор – газовані напої, пакетовані соки, десерти, хлібобулочні вироби з його змістом, варення і навіть мед;
  • Продукти з високим вмістом крохмалю, наприклад, картоплю, буряк, кукурудза.

Поступаючи в організм, вони провокують інтенсивну вироблення гормону інсуліну, який блокує розпад жирів і сприяє їх накопиченню, особливо при надмірній калорійності раціону. Тому енергетична цінність меню при схудненні повинна бути в середньому 1000-1500 ккал. Якщо ж ви любите солодке і не можете відмовитися від нього, то віддайте перевагу сахарозамінників. Вони не підвищують рівень глюкози в крові і відповідно не провокують викид інсуліну.

Продукти, які допомагають схуднути

Гормон росту гальмує формування жиру, сприяючи його інтенсивного спалювання, а також збільшення м’язових волокон. Виробляється соматотропін під час фізичних навантажень, а також під впливом трьох амінокислот:

  • Аргініну – міститься в тваринних і рослинних продуктах. Найбільш висока концентрація на 100 г продукту в гарбузовому насінні, волоських і кедрових горіхах, свинини, курки, лососеві, яйцях;
  • Глутаміну – присутній в яловичині, молочній продукції, сирі Рікота, рибі, м’ясі птиці;
  • Лізину – міститься в яйцях, червоному м’ясі, бобових культурах, сирах (особливо в пармезані), трісці і сардині.

Раціони Grow Food включають усі представлені натуральні продукти, що спалюють жири, а також велика кількість клітковини у вигляді овочів і круп, завдяки яким на процеси травлення йде ще більше енергетичних запасів. І головне – в меню немає консервантів і підсилювачів смаку, а також дотримані правила термічної обробки здорового харчування.
Гострі і гіркі продукти, наприклад, імбир, грейпфрут, перець, побічно впливають на процес схуднення. Подразнюють стінки шлунка, вони сприяють інтенсивній виробленню шлункового соку. Їжа перетравлюється і засвоюється швидше, незначно прискорюючи метаболізм. При наявності проблем з травним трактом (виразки, гастрит) такі продукти варто вживати з обережністю або зовсім виключити з раціону.
Крім збалансованого низькокалорійного харчування, слід регулярно займатися спортом і повноцінно відпочивати, особливо важливий сон. Вся справа в тому гормоні росту, найбільша концентрація якого настає через годину або два після засипання. Поки ви спите, організм посилено переробляє жир в енергію і з її допомогою нарощує м’язи. Ось чому на вечерю рекомендується вживати білкову їжу. Схуднути легко – головне знайти правильний підхід і вживати тільки корисні продукти!