Будь-яка дівчина завжди прагне вдосконалювати свою зовнішність. І якщо на деякі особливості або недоліки зовнішності можна вплинути тільки радикальними методами (наприклад, змінити форму носа), то її силует фігури цілком залежить від неї самої. І так склалося, що частіше потрібно прибрати, ніж додати. У таких випадках найбільш ефективний рецепт – це спорт+дієта. Ось і спробуємо розібратися, як це зробити правильно і чому має бути меню на кожен день на 1200 калорій.

Чи може дієта бути небезпечною?

Якщо в двох словах, то звичайно, може. Але розглянемо детальніше. Кожна людина навіть у стані повної бездіяльності, спалює енергію. Вона витрачається на підтримання життєвих процесів: роботу серця, легень, клітин і тканин. Загальний витрата, який залежить від багатьох факторів: зріст, вага, спосіб життя, вік, називають базовим метаболізмом або обміном речовин. Його рівень коливається в межах 800 – 1200 калорій, але цифри можуть відрізнятися і сильніше.
Якщо раціон не буде забезпечувати цього, то почнеться виснаження організму, що приводить не тільки до катастрофічної втрати ваги (хтось цього і хоче), але і до серйозних порушень в обмінних процесах, і гормональних, і навіть психічних. Крім того, не варто забувати і про медичних нормах для маси тіла. Наприклад, 40 кг, про яких багато мріють, – це норма тільки для дівчат ростом 150-155 див. Меню на кожен день на 1200 калорій – це не просто модний штамп, це обґрунтований медициною мінімум, при якому схуднення не зашкодить здоров’ю. Якщо ж вам починає казати, що ви не худнете навіть при такому харчуванні, то, можливо, варто переглянути свою фізичну активність.
І останній аспект, де вас може чекати небезпека – порушення співвідношення білків, жирів і вуглеводів і одноманітність продуктів. Дійсно, одне з найскладніших завдань складання списку страв, це розподіл білків, жирів і вуглеводів у співвідношенні 30-20-50% відповідно. При відсутності достатніх знань про харчової цінності та склад продуктів, а також небажання в них вникати, дійсно складно придумати щось різноманітне і весь раціон скочується до гречки, курячої грудки і огірках. У результаті з-за одноманітності смаку і брак вітамінів і необхідних мікро — і макроелементів дієта закінчується або погіршенням здоров’я, або зривом і тижневим зажором.

Смачна дієта – міф чи реальність?

Звичайно ж це не міф. Спробуємо навести вам приклад меню, в якому ви не з’їсте жодної зайвої калорії:

  • Яєчний скрэмбл з лечо і морквяний торт – 606,4 ккал;
  • Бургер і томатний суп з квасолею – 407,2 ккал;
  • Кіш з цвітної капусти з брокколі і куркою і соус Каррі. – 232,7 ккал.

Загалом, за весь день ви отримаєте 1246,3 ккал, при цьому харчуючись на рівні ресторанного меню. Чимало, так? Сюди ще і бургер з тортиком влізли! Природно скептики тут же заперечують, що якщо самому таке готувати, то це треба жити на кухні, а готове, напевно, коштує нечуваних грошей. Поспішимо спростувати, оскільки один день такого харчування буде обходитися близько 650-660 рублів. Як це можливо, запитаєте ви? Відповідь проста – це все завдяки сервісу доставки здорового харчування Organic Food. Неймовірно плідну співпрацю кращих фітнес-тренерів Дніпра і професійних кухарів подарувало клієнтам сервісу лінійку страв, які не повторюються протягом тижня, мають відмінний смак і повні корисних речовин, а головне, вони являють собою те саме меню на кожен день на 1200 калорій. Тепер повноцінне здорове і смачне харчування доступно кожному!