Здоров’я людини багато в чому залежить від його щоденного раціону. Нестача вітамінів і мікроелементів протягом тривалого часу може призвести до порушення обміну речовин, повноті та розвитку різних недуг. Малорухливий спосіб життя, сидяча робота і деякі інші фактори можуть посилити проблему, тому потрібно з повною відповідальністю підійти до складання щоденного меню.

Чотири правила збалансованого раціону

Раціональне харчування підвищить ваш імунітет, дозволить позбавитися від зайвої ваги, а в поєднанні з регулярною фізичною активністю допоможе сформувати гарне тіло з гармонійним рельєфом мускулатури. Досить дотримуватися чотири простих правила, зробивши їх частиною свого способу життя.

Дотримання енергетичного балансу і підрахунок калорій

Організм повинен отримувати достатню кількість енергії, щоб ви могли займатися буденними справами, не відчуваючи втоми і нездужань. Співвідношення споживаних калорій і фізичних навантажень у цьому питанні відіграють ключову роль. Важливо керуватися такими принципами:

  • Висока енергетична цінність їжі на тлі низького рівня активності призведе до відкладенню жирових запасів;
  • Низький вміст калорій і підвищені спортивні навантаження дозволять схуднути, якщо у вас є зайва вага, від якого ви прагнете позбутися. При нормальній вазі дотримання дієт для схуднення може нашкодити здоров’ю та призвести до регресії м’язів. Однак спортсмени нерідко вдаються до низькокалорійного раціону для «сушки» тіла, що не рекомендується людям, які ведуть здоровий спосіб життя;
  • Якщо підвищити калорійність їжі вище вашої денної норми, займаючись при цьому в тренажерному залі або будинку зі спеціальним спортивним інвентарем і за заздалегідь узгодженою програмою, то ви зможете наростити м’язову масу.

Добова норма споживання для жінки становить від 1800 до 3000 ккал, а для чоловіка – від 2100 ккал в день. Пам’ятайте, що енергетична цінність вашої їжі повинна приносити користь організму. Продукти і напої з високим вмістом цукру будуть містити більше «порожніх» в плані користі калорій, які призведуть до відкладення жиру. Круп’яні каші, м’ясо і овочі, навпаки, допоможуть привести метаболізм в порядок.

Правильне співвідношення БЖУ

Щоденний раціон повинен містити білки, жири, вуглеводи (БЖУ) з урахуванням поставленої вами мети. В ідеалі для здорової людини без надмірної ваги денна норма макронутрієнтів становить:

  • Білки близько 20 % (соя, бобові, яйця, м’ясо);
  • Жири – 30 % (риба, рослинні олії з зерняткових культур, морепродукти, горіхи);
  • Вуглеводи – 50 % (різні крупи, овочі, фрукти).

Співвідношення нутрієнтів можна змінювати. Наприклад, худнуть повинні знизити кількість вуглеводних продуктів і збільшити жири, не змінюючи при цьому добову калорійність раціону. Бажаючі підкачатися можуть збільшити білки і знизити жири на 10-15 %.

Режим прийому їжі

Раціональне харчування передбачає як мінімум 4-ре прийому їжі в день в певні проміжки часу, наприклад, через кожні 5-ть годин. Виробивши умовні рефлекси, організм почне заздалегідь готуватися до вступу їжі, що налагодить травлення, прискорює обмін речовин і підвищить засвоюваність макро — і мікроелементів. Рідкісні прийоми їжі або спонтанні перекуси призводять до уповільнення метаболізму і низькою вироблення травних ферментів. Такі стреси негативно позначаються на здоров’ї шлунка і кишечника.

Різноманітність в їжі

Збалансоване харчування передбачає не тільки регулярність, але і різноманітність. Ми підготували для вас кілька меню, розрахованих на тиждень з 5-ти або 6-ти разовим прийомом їжі. Ви можете вибрати одну з них, в залежності від ваших потреб:

  • Корисно і смачно харчуватися можна з лінійкою «Daily»;
  • Зробити тіло рельєфним, підкачатися дозволить меню «Power»;
  • Схуднути допоможе – «Fit»;
  • Підтримувати себе в тонусі – «Balance».

З нами ви зекономите на продуктах, і не будете турбуватися про калорії. Ми все підрахували за вас та приготували їжу у відповідності з усіма правилами здорового раціонального харчування!