Прийнявши рішення зайнятися спортом, перед вами виникає дві головні завдання:

  • Складання програми занять у домашніх умовах або в спортивному залі. Регулярність тренувань і оптимальні навантаження – запорука гарної спортивної фігури;
  • Підбір спортивного харчування. Їжа є основоположною у зростанні м’язової маси і формуванні рельєфу, тому до її вибору слід підійти з особливою педантичністю.

Пам’ятайте, що будь-яка програма тренувань виявиться малоефективною без збалансованого щоденного раціону. Важливо розуміти, як вибрати спортивне харчування для набору м’язової маси та підтримання фігури в тонусі, щоб воно приносило максимум користі для організму.

Про різновиди спортивного харчування

Меню спортсмена повинно бути висококалорійним, щоб покривати витрати енергії і залишати в запасі 300-400 ккал для росту м’язової маси. Також необхідно збагатити раціон нутрієнтами, мінералами, вітамінами, що відповідають за обмінні процеси. Існує два варіанти вирішення цієї задачі.

Біологічно активні добавки

Сухі суміші для коктейлів часто стають «паличкою-виручалочкою», що замінює повноцінне харчування. Вони включають в себе:

  • Комплекс амінокислот«BCAA», підвищує витривалість на тренуваннях, що сприяє збільшенню м’язової маси. Він включає лейцин, валін, ізолейцин – речовини, які можливо отримати з їжі;
  • Протеїни – звичайний білок у вигляді порошку, який може бути трьох типів по швидкості засвоюваності: швидкий, середній і повільний;
  • Гейнер – складні вуглеводи для підвищення калорійності їжі і прискореного м’язового зростання;
  • Комплекс вітамінів, мінералів і жирних кислот Омега-3, Омега-6 у вигляді таблеток або того ж порошку, який ви можете додавати в напої.

Для «сушки» тіла часто використовуються спеціальні схуднення, які діють на гормональному рівні, стимулюючи вироблення адреналіну і блокуючи деякі рецептори, які прискорюють процес спалювання жиру. Професійні атлети можуть дозволити собі використання таких препаратів, щоб підвищити свої спортивні показники перед змаганнями, наприклад. Проте новачкам і любителям не варто включати в раціон БАД. Будь-які добавки при неправильному використанні можуть завдати істотної шкоди здоров’ю, порушуючи обмінні процеси в організмі.

Готова їжа

Самий простий і зручний спосіб почати харчуватися збалансовано всім, у кого немає часу на приготування їжі – замовити готову спортивне харчування з доставкою додому. У ньому вже підраховані калорії, враховано співвідношення БЖУ, а всі страви приготовані в повній відповідності з правильним здоровим раціоном. До того ж вся їжа розфасована по контейнерах, і вам достатньо буде тільки розпакувати її і при необхідності підігріти перед вживанням. Плюси такого раціону в тому, що їжа готується з натуральних продуктів без додавання консервантів, барвників і підсилювачів аромату і смаку.
Ефект такого харчування буде не гірше, ніж при вживанні Бадів. Якщо ви не знаєте, як вибрати готове спортивне харчування, то ознайомтеся з лінійками Grow Food. В асортименті представлено шість меню на будь-який смак, розроблених професійними дієтологами.

Яким має бути харчування спортсмена?

Меню спортивного людини багато в чому залежить від виду спорту, яким він займається. Так, культуристам необхідна потужна м’язова маса, тому їх раціон повинен бути збагачений переважно вуглеводами і білками, а калорійність повинна становити не менше 2500 ккал. Для гімнасток і всіх, хто займається стретчінгом, пілатесом, аеробікою, важливо бути гнучкими і підтягнутими, тому енергетична цінність їх раціону варіюється від 1400 ккал до 2000 ккал. Для досягнення високих результатів намагайтеся підбирати калорійність меню у відповідності з типом ваших навантажень, не забувайте про регулярність приймання їжі та питної режим!