Коли людина приймає рішення щось змінити у своїй зовнішності, в половині випадків все починається з дієти. На жаль, далеко не всі і не завжди розуміють до кінця свої цілі і мають уявлення про правильному складанні дієти. Отже, як підібрати для себе дієту? Спробуємо розібратися.

Що таке дієта, і яка вона буває?

У перекладі з грецької мови це означає «спосіб життя». Природно, у людини, що сидить на дієті, дійсно змінюється спосіб життя. Він повинен не тільки дотримуватися певні правила складання раціону, але і режим прийому, що тягне за собою перебудову всього життєвого укладу в цілому. Так що дієтою, по суті, називається будь-який режим харчування. Тому, в залежності від поставлених цілей, дієти будуть відрізнятися між собою. Можна виділити наступні види дієт по цілям, від чого і буде вже відштовхуватися побудова раціону:

  • Для набору ваги (маси) – в ній спостерігається профіцит (надлишок) калорій, які будуть відкладатися в жирових депо або використовуватися для формування м’язової тканини при фізичних навантаженнях з великою вагою;
  • Для скидання ваги – з дефіцитом калорій, який буде заповнюватися з жирових запасів організму, але вона ефективна лише в поєднанні з фізичною активністю;
  • Для підтримки ваги – містить таку кількість поживних речовин, яка відповідає витратам організму, що дозволяє не втрачати, і не набирати вагу.

Виходячи з цієї градації, вже набагато простіше відповісти на питання: «Як підібрати для себе дієту?». Але цього недостатньо. Тепер її потрібно грамотно скласти, враховуючи потребу організму в корисних речовинах, вітамінах і мінералах.

Складаємо дієту самі

Отже, спробуємо розрахувати раціон для скидання ваги. Для схуднення ефективно співвідношення білків, жирів і вуглеводів 40-20-40 відсотків і калораж в межах 1200-1400 калорій. Виходить, що за 480-560 калорій буде доводитися на білки і вуглеводи, а жири 240-280. Виходячи з того, що в 1 грамі жиру міститься 9 калорій, а в білках і вуглеводах по 4, то отримуємо 26-31 грам жирів, і по 60-70 грамів білків і вуглеводів. Тепер настав час озброїтися довідкової інформації щодо поживної цінності всіх продуктів харчування і добирати та комбінувати. Зазвичай на цьому етапі більшість приходять до раціону з курки і гречки, а також сирих салатів з капусти і огірків, що робить життя набагато нудніше. В таких випадках багато звертаються до професійних дієтологів і ті складають меню на тиждень. Але оскільки безпечний скидання ваги не повинен перевищувати 5 кг в місяць, то харчуватися цієї «тижнем» доведеться деякий час і вона ризикує неабияк набриднути. Але є ще один варіант, який дозволить вирішити проблему складання дієти професійно і без зайвого головного болю.

Дієта від компанії Organic Food

Це оптимальний варіант для тих, хто так не знайшов відповідь на питання про те, як скласти для себе дієту. Вони пропонують декілька варіантів для всіх видів фізичних навантажень та активності:

  • Power – для набору маси;
  • Fit – для «сушки»;
  • Daily – збалансований раціон для тих, хто просто хоче схуднути;
  • Daily+ – збалансований раціон;
  • Balance – для людей, які регулярно займаються спортом.

Кожна з них являє собою п’ять або сім унікальних днів, які не повторюються і здатні задовольнити гастрономічні запити, і при цьому дотримати необхідний рівень поживності і корисних речовин. Крім того, більше немає необхідності купувати продукти, готувати, прибирати кухню, мити посуд – досить просто розігріти контейнер і смачненько поїсти.