Задаючись питанням «Як харчуватися спортсмену?» мало хто замислюється, що ця проблема набагато ширше і глибше, ніж банальне підбір продуктів. Але не будемо забігати наперед і спробуємо розібратися в тому, що є спортсмену, як це готувати і де брати цю їжу або продукти.

Що є спортсмену?

Крім того, що їжа, безумовно, повинна бути доброякісною, у всьому добовому раціоні повинен дотримуватися баланс між нутрієнтами. Таким чином, в його тарілці повинні бути білки, жири, вуглеводи в правильній пропорції, а також достатня кількість харчових волокон, вітамінів, мінералів. Крім того, важливо враховувати і якість білка і жиру, а також вуглеводів. Така кількість факторів робить складання меню для спортсмена досить складним завданням, а часом і зовсім нездійсненним. Саме з-за цього деякі початківці самостійні тренування, спортсмени-любителі змушені сидіти на досить скромному раціоні з сиру, курячої грудки, гречки і перловки. Сюди ще можна додати досить багато овочів і фруктів, але з’являється інша проблема – що з цього можна приготувати?

Як готувати їжу спортсмену?

Продовжуючи роздуми на тему про те, як харчуватися спортсмену, ми приходимо до питання готування. Зрозуміло, що після хорошого тренування мало у кого залишаються сили на кулінарні марафони, і обмежений набір продуктів раціон звужується до списку з 5-10 страв, салати та бутерброди. В результаті знижується рівень психологічного комфорту, а за ним і мотивація, і старанність на тренуваннях. Часто саме обмеження в харчуванні і є причиною зниження результативності і навіть зривів спортсменів. Але якщо, все ж, вдалося скласти пристойну меню і є бажання це все готувати, то все одно залишається ще одна проблема – де брати продукти. Інші задаються питанням, де б роздобути вже готове спортивне харчування.

Можливо купувати готову їжу для людей, що займаються спортом?

Для початку представимо, що ми все-таки вирішили готувати самі. Потрібно щотижня робити закупівлю. Кожен день або навіть через день – не варіант, оскільки тоді замість тренувань буде марафон з роботи по магазинах, потім марш-кидок на кухні у вигляді готування і подальшого прибирання. І тоді все зводиться до пачці холодного сиру, вареної без усяких надмірностей курячої грудки і порезанному огірка і тарілки каші, яку варимо відразу на весь тиждень. Такий варіант відлякав багатьох. Але, що якщо все-таки є альтернатива?
Погодьтеся, було б ідеально: не треба бігати за продуктами і годинами стояти біля плити. Просто розігріти готову тарілку і з’їсти згідно режиму. Ця розкіш доступна не тільки спортсменам світової величини, мають особистого кухаря. Тепер це готові надати працівники сервісу доставки здорового харчування Organic Food. В їх арсеналі є відразу три варіанти харчування для спортсменів:

  • Power – для людей, що займаються силовими видами спорту. Передбачає щоденний раціон на 2750 калорій і 7 прийомів їжі;
  • Fit – для атлетів «сушці» і прагнуть скинути вагу. Містить 1350 калорій, розподілені на п’ять прийомів;
  • Balance – для регулярно тренуються різними видами спорту. Поживна цінність – 1800 калорій на п’ять прийомів їжі.

Кожне з цих меню – готову відповідь на питання «Як харчуватися спортсмену» у всіх його аспектах. Кожне меню збалансовано і адаптовано під різні навантаження і служить повноцінним раціоном. Будь-який прийом можна взяти з собою на роботу, тренування і прогулянку. Є варіанти, які не потребують розігрівання. І наостанок: за всі сім днів вам не зустрінеться двох однакових страв, так що така їжа приїстися просто не може.