Організм людини – складний механізм, у ньому постійно відбуваються різноманітні процеси, що вимагають регулярного поповнення енергії, запасів корисних речовин і компонентів. А організм отримує все необхідне з їжі, і саме тому кожній людині варто приділяти достатньо уваги тому, що він вживає в їжу.
Всі люди різні, з різним статурою, обміном речовин, різний у всіх і метаболізм, а значить, і потреби організму у кожного індивідуальні. Це доведено вченими, існує безліч програм, рекомендацій, таблиць і схем, що дозволяють з великою точністю визначати добову потребу організму в калоріях, білках, жирах і вуглеводах. Не варто забувати про вітаміни і мінерали, хоча норма цих компонентів для всіх практично однакова, а відмінності стосуються лише вікової групи.

Що таке БЖВ і з чим його їдять?

Звичайно, всі ми чули про БЖВ, але далеко не кожен знає, що це таке, для чого необхідно дотримуватися норм, і взагалі, де шукати ці БЖВ? БЖВ – це співвідношення кількох компонентів, які життєво необхідні нашому організму – білків, жирів і вуглеводів. Ці показники в комплексі з калоражом – основні критерії, на підставі яких має будуватися харчування, підбиратися меню, і розраховуватися порції страв.

Як розраховувати БЖВ?

Правильний розрахунок БЖВ дозволяє значним чином впливати на організм людини, а точніше, допомагає справлятися з проблемами і сприяє досягненню певних цілей. Не варто забувати про спосіб життя, віці, статі, стані здоров’я, але саме БЖВ і калорії – основоположний принцип здорового, збалансованого харчування, яке сьогодні не просто популярно, а життєво необхідно багатьом людям.
Якщо покопатися в інтернеті, то можна знайти безліч програм, що дозволяють швидко і точно розрахувати норму білків, жирів і вуглеводів для різних груп населення: для тих, хто бажає схуднути, хто нарощує м’язову масу, хто проводить «сушку» тіла перед змаганнями, або просто прагне підтримувати гарне самопочуття і фізичну форму. На це піде багато часу і сил, а ще вам доведеться регулярно купувати продукти, складати меню, готувати страви та зважувати їх перед їжею.

Що потрібно для харчування за БЖВ

Існують загальні, але досить дієві рекомендації, які допоможуть правильно організувати харчування кожній людині. Це:

  • Енергетична цінність продуктів повинна відповідати витраті енергії. Якщо необхідно знизити вагу – калорійність варто зменшити, а фізичні навантаження – збільшити. Навпаки доведеться діяти, якщо потрібно збільшити вагу.
  • харчування за БЖВ передбачає розрахунок споживаної добової норми білків, жирів і вуглеводів, в залежності від поставлених цілей. При схудненні необхідно більше білків, тим, хто хитається, варто більше вживати вуглеводів. Жири потрібні всім, але їх співвідношення в загальній таблиці також буде змінюватися, з урахуванням раціону і калорійності страв.
  • Кількість прийомів їжі – не менше п’яти, з однаковим інтервалом між ними. Так організм плавно, без «стресів» і голодування, буде витрачати енергію на перетравлення їжі, а не на стратегічні запаси жири на випадок голодування.
  • Питний режим – запорука не тільки результативного харчування, але і якісної роботи всіх органів.

Якщо вас цікавить харчування за БЖВ, але ви не хочете витрачати свій час на різні розрахунки та приготування їжі, ви в будь-який момент можете замовити доставку готової збалансованої і правильної їжі в компанії Organic Food. Фахівці допоможуть вам вибрати лінійку харчування з урахуванням особливостей вашого організму, способу життя і особистих побажань.