Перемога у спортивних змаганнях залежить не тільки від старанних тренувань, але і від збалансованого раціону. Їжа повинна легко засвоюватися, насичувати організм вітамінами і мікроелементами, давати багато енергії. Меню, в залежності від видів спорту, розрізняється по калорійності продуктів і співвідношенням білків, жирів і вуглеводів (БЖУ). Ці два показника вкрай важливі для досягнення максимальних результатів, тому ми пропонуємо використовувати харчування для спортсменів під час змагань від Grow Food. Наші страви відповідають всім вимогам здорового раціону, вони збагачені необхідними мікроелементами і допоможуть заощадити час, який ви зможете витратити на підготовку.

Як харчуватися перед змаганнями і під час них?

Головне правило, яке стосується не тільки професіоналів, а й любителів спорту, – ніколи не тренуватися натщесерце. По-перше, ви швидко втомитеся через брак енергії. По-друге, організм витратить запаси глікогену в печінці, що порушить вашу фізичну витривалість і працездатність, особливо при тривалих тренуваннях.
Глікоген є енергетичним резервом, який міститься в крові і печінки. При необхідності організм переробляє його в глюкозу, заповнюючи енергетичні втрати, а це дуже важливо під час змагань. У відповідності з цим потрібно дотримувати наступні правила:

  • Їжа повинна містити велику кількість вуглеводів, які легко перетравлюються. У список продуктів входять круп’яні каші або пластівці зі знежиреним молоком, йогурти з жирністю не більше 3,5 %, макаронні вироби, картопля, хліб і хлібобулочні вироби, джеми;
  • Збільшувати споживання углеводсодержащих страв необхідно поступово, за тиждень до змагань;
  • Жири та білкові страви, а також споживання клітковини, навпаки, слід знизити, так як вони довше перетравлюються. Але виключати їх з раціону не можна, щоб не порушувати метаболізм.

Також необхідно дотримуватися часовий режим прийому їжі і обсяги порцій. За 4 години до початку змагань можна з’їсти близько 250-300 г їжі, велика частина якої повинна бути вуглеводної, наприклад, хліб, картопля, морква, шпинат і біле м’ясо відварне або яловичина. За 2-3 години можна з’їсти морську рибу, омлет, випити какао або кави з молоком. Якщо до змагань залишається одна година, то порція повинна бути не більше 200 м і містити виключно легкоперетравлювані продукти – відварений рис, яйця некруто, йогурти, фрукти, молочні коктейлі або спортивні батончики. Пам’ятайте, що збалансований раціон повинен вводитися в меню спортсмена завчасно.

Меню для відновлення сил

Після змагань організм потребує відновлення енергетичних запасів, тому протягом 3-х годин після завершення старту потрібно вирішити наступні завдання:

  • Відновити водно-сольовий баланс, випивши достатня кількість води;
  • Нормалізувати рівень глікогену, з’ївши близько 100 г вуглеводів або випивши 150 мл фруктового напою з додаванням 50 г глюкози;
  • Забезпечити організм вітамінами і поліненасиченими жирними кислотами.

Меню повинно бути збагачений вуглеводами і білками, а також містити близько 15 % ненасичених жирів у вигляді рослинних масел, рибних продуктів і горіхів. Бажано вживати відварне м’ясо з овочами, страви з нежирного м’ясного фаршу, соки, компоти, солодкий чай або каву, фрукти і ягоди, а також різні круп’яні каші.
Наші лінійки Grow Food відповідають всім рекомендаціям і ідеально підійдуть в якості харчування спортсменів під час змагань. Просто виберіть найбільш підходящий варіант по калорійності, БЖУ і ми доставимо вам їжу кур’єрською службою абсолютно безкоштовно!