Прагнення до ідеальної фігури з підтягнутими і пружними м’язами стегон, сідниць і живота притаманне кожній жінці. Домогтися бажаного результату тільки тренуваннями неможливо, так як близько 50 % успіху залежить від дієти. Харчування для схуднення при тренуваннях для дівчат повинно бути раціональним, збалансованим за КБЖВ (калорії, білки, жири, вуглеводи) і регулярним. Також варто звернути увагу на свою програму спортивних занять, в якій повинні переважати аеробні навантаження. Не забувайте, що для досягнення високих результатів, необхідно перетворити заняття спортом і здорове харчування в частину свого способу життя!

Принципи дієтичного харчування

Перше правило красивої фігури – рахувати калорії. У добу жіночому організму для нормального функціонування необхідно всього 1800 ккал з урахуванням активного способу життя. Якщо ви споживаєте більше калорій, а фізичні навантаження відсутні, то це призводить до накопичення жирових відкладень. Змусити жири «працювати» можна, лише створивши організму стресову ситуацію, тобто, знизивши калорійність раціону на 500 ккал нижче вашої добової норми. При цьому потрібно займатися кардіологічними вправами – бігом, плаванням, танцями.
Калорії повинні бути корисними, тому друге правило стрункості фігури – складання меню з урахуванням БЖУ.

  • Найпідступнішим для фігури є прості вуглеводи, які містяться в цукрі та продукти на його основі. Кількість таких страв необхідно знизити, віддавши перевагу складним вуглеводам – круп, овочів, фруктів;
  • Жири – додаткове джерело енергії і мікроелементів, вітамінів. Корисні жирні кислоти не впливають на обсяг талії, тому при схудненні їх кількість практично порівнюється з вуглеводами. У список таких продуктів входить рослинна олія, горіхи, насіння, риба. Молочна продукція відноситься до більш насиченим «шкідливих» жирів, проте відмовлятися від них не потрібно. Кефір, йогурт або молоко з жирністю до 3,5 % ідеально підходять для дієтичного раціону;
  • Тваринні і рослинні білки допоможуть наростити м’язову масу, що дозволить сформувати гарне накачане тіло. Але пам’ятайте, що перш, ніж почати тренування для опрацювання рельєфу, потрібно позбутися від більшої частини жирових відкладень. В іншому випадку зростання м’язів буде непомітний.

Харчування для схуднення при тренуваннях для дівчат має бути регулярним з рівними проміжками часу (не менше 3-х годин). Краще їсти п’ять разів на день невеликими порціями, так організму буде легше перетравлювати їжу і виробляти потрібну кількість енергії.

Харчування до і після тренувань

Тренуватися на голодний шлунок, щоб швидше схуднути, не можна!

  • По-перше, ви швидко втомитеся і не зможете правильно виконувати вправи;
  • По-друге, після занять ви ризикуєте з’їсти більше норми, і виконана вами робота стане марною.

За годину перед тренуванням потрібно поїсти вуглеводної і білкової їжі, яка зарядить вас енергією. Наприклад, круп’яну кашу, сирники або омлет і оладки з повидлом. Після тренування потрібно почекати близько години і тільки потім поїсти. Якщо ви займаєтеся спортом ввечері, то віддайте перевагу білкових страв або овочевим салатам, щоб вуглеводи не перетворювалися в жири під час сну. Рекомендуємо вам придивитися до нашої лінійки харчування «Fit», яка розрахована спеціально на тих, хто хоче схуднути. Збалансоване тижневе меню, п’ятиразовий прийом їжі, різноманітність страв дозволить вам худнути з задоволенням!