Нинішня мода на красиве і сильне тіло змусила багатьох представників сильної статі подивитися на своє тіло більш критично. Та й прекрасні дами почали прагнути до підтягнутому тілу і міцному замість нескінченного схуднення, що межує з анорексією. Але формування тіла складається не тільки з нескінченних вправ з великими вагами. З чого насправді складається система побудови тіла, або як ще її називають – бодібілдинг.

Хто такі бодібілдери?

Раніше вважалося, що це такі страшні дядьки і мужоподібні жінки, вимазані бронзовою фарбою, наївшись стероїдів і складаються з величезної гори м’язів. Насправді, бодібілдером можна назвати будь-якої людини, який займається моделюванням свого тіла у відповідності з деякими стандартами привабливості. Важливо відзначити, що вони у деяких можуть розрізнятися. Наприклад, деякі дівчата роблять помітно більший наголос на вправи, що формують сідничні м’язи, окремі молоді люди прагнуть більше накачати руки і торс, ніж ноги. Але в будь-якому разі у всіх них одна мета – наростити м’язи. Але їх життя змінено не тільки наявністю тренувань. Ці люди повинні дотримуватися певні норми харчування, які сприяють набору м’язової маси. Але що робити, коли маса набралася? Чому не виходить як на картинці? Виявляється, це тільки півдорозі. Щоб напрацьований рельєф став чітким і красивим, потрібно пройти етап «сушки»

Що і як «сушать» бодібілдери?

«Підсушити тіло» не означає витерти його насухо, Це – процес позбавлення від жирової прошарку. Звідки ж вона взялася? Виявляється, щоб працювати з великою вагою, потрібно багато сил, а щоб працювати з дуже великою вагою – потрібно дуже багато сил. Її атлети черпають з їжі, при цьому не виходить їсти рівно стільки, скільки «з’їсть» тренування, тому виходить із запасом, який і залишається у вигляді жиру. Коли потрібна маса набралася, спортсмен скорочує кількість споживаної енергії, зменшує кількість силових навантажень і додає більше кардіо-тренувань. Саме вони дозволяють витопити більше жиру. Також при цьому важливо вживати якомога більше рідини, щоб ефективно виводити продукти розпаду. Якщо з навантаженнями і питвом все в порядку, то з організацією харчування виникають складнощі у багатьох «будівельників».

Як організувати схуднення з мінімальною втратою м’язів

Для забезпечення роботи організму він повинен отримувати достатню кількість вуглеводів. При цьому їх кількість повинна покривати витрату енергії з невеликим дефіцитом. Це дозволить ефективно скидати вагу без шкоди здоров’ю, так і називається: харчування бодібілдерів: дієта для схуднення і м’язів. У раціоні будуть переважати білки, а ось жири і вуглеводи повинні бути в меншості. Це буде провокувати схуднення. Але проблема в тому, що м’язову тканину легше розколоти, ніж жирову і організм буде неминуче втрачати м’язи, нарощені такою тяжкою працею. Щоб уникнути цього їх треба регулярно навантажувати і стимулювати метаболізм. Тому тренування на масу змінюються тренуванням на витривалість і кардіо-тренуваннями. Після цього етапу, за умови дотримання правил, товщина жирового прошарку стане помітно менше, а мускулатура набагато рельєфніше. Але далеко не у всіх виходить правильно організувати і розрахувати меню. Це дійсно непросте завдання, що вимагає знань в області дієтології і спортивного харчування, але й тут є рішення.

Використання сервісів спортивного харчування

Ці компанії спеціалізуються на приготуванні і доставки їжі, розрахованої на спортсменів різних видів спорту. Наприклад, компанія Organic Food пропонує меню для набору маси, сушіння і функціонального тренінгу, а також просто два варіанти збалансованих раціонів. Зупинимося на меню для сушіння. Воно реалізовано для 5 і 7-денного харчування. Кожен прийом їжі збалансований по співвідношенню білків, жирів і вуглеводів, готується тільки з свіжих і якісних продуктів. Доставка готової їжі проводиться два-три рази в тиждень, що дозволяє мати свіжі апетитні страви у своєму холодильнику. Такий спосіб ідеально підійде для зайнятих людей, оскільки економить час на закупівлю продуктів, готування, прибирання кухні після готування. Крім того, дане меню складалося кращими фітнес-тренерами Дніпра, що дозволяє бути впевненим у відповідності меню типу фізичних навантажень. Кожен день складається з п’яти прийомів їжі, що не дозволить залишитися голодним. Крім того, всі страви упаковані в герметичні контейнери, які запросто можна взяти з собою в офіс, на прогулянку або в зал, і не спокушатися сумнівним меню кафе і закусочних. Для отримання готової їжі достатньо зайти на сайт, вибрати відповідне меню і здійснити замовлення. Доставка здійснюється в будь-яку точку України і Дніпра.