Фізичні навантаження, незважаючи на свою безперечну користь для здоров’я, все-таки є стресовою ситуацією і досить активним режимом роботи всіх систем організму, і організму вимагають надання особливої підтримки і режиму. Зокрема, це стосується забезпечення правильного раціону харчування, який і є та сама дієта при заняттях спортом.

Що відбувається з нами на тренуванні?

Коли ви починаєте бігти, присідати, піднімати штангу або грати в теніс, ваші м’язи починають посилено працювати в більшій чи меншій мірі залежно від тяжкості навантаження. Крім того частішає пульс і дихання, серце і легені виконують більшу кількість циклів у хвилину. На всі ці процеси витрачається енергія і кисень. В результаті організм використовує цукор – глюкозу, і запаси в м’язах – глікоген. Саме завдяки цьому механізму і ми не можемо так просто взяти і перекачати м’язи в жир. Розщеплення жирів відбувається набагато складніше, тому частка енергії, що береться з жиру при силових навантаженнях, буде невелика. Але якщо ми віддаємо перевагу кардиотренировкам – заняттям, супроводжується почастішанням пульсу і дихання, але силових зусиль при цьому немає, то з жиру буде завантажуватися набагато більше запасів, що стимулює процес схуднення і «підсушування». Ми розглянули два різних випадки – і вони відрізняються не тільки технікою виконання і механізмами добування енергії, але і вимог до харчування. Таким чином, дієта при заняттях спортом дуже сильно залежить від виду спорту і навіть періоду тренувань.

На що потрібно звертати увагу при складанні меню?

Як вже стало зрозуміло з написаного вище, силові види і легкоатлетичні дуже відрізняються за правилами складання меню. Почнемо з силових. Умовимося, що нам належить набирати масу, оскільки етап сушіння повністю відповідає раціону кардіотренувань у легкоатлетів. «На масі» потрібно споживати багато вуглеводів, щоб були сили нарощувати вагу снарядів, а також білків, щоб було достатньо матеріалу для відновлення травмованих навантаженнями м’язів і їх збільшення. При цьому жири виключати теж не можна: і як джерело енергії, і як важливий компонент для забезпечення ефективної роботи організму. Їсти доводиться часто середніми порціями, обов’язково перед тренуванням за півгодини-годину робити «завантаження» живильними речовинами. При цьому важливо пам’ятати, що харчування повинно бути різноманітним і смачним, оскільки це також важливо і для самопочуття, і для психологічного комфорту. При «сушці» і кардиотренировках важливо обмежити споживання вуглеводів, збільшити частку білків і харчуватися дробно – часто і потроху. Такий режим запустить процес спалювання жиру, збільшить запас витривалості (це особливо важливо для бігунів на далекі дистанції, багатоборців). Так що залишається тільки скласти меню і вирушати до нових звершень. Але що робити тим, хто не може самостійно скласти собі меню або приготувати необхідні страви?

Доставка здорового харчування, як оптимальний варіант

Вже не один рік радує своїх клієнтів якісною і здоровою їжею сервіс доставки спортивного харчування Organic Food. Їх меню – це, по суті, і є дієта при заняттях спортом. Приміром, їх раціон «Power» ідеально підходить для людей, що займаються силовими тренінгами, а меню «Fit» відповідає вимогам харчування при «сушці» або схудненні. Обидва варіанти ідеально збалансовані за співвідношенням білків, жирів і вуглеводів, а також складаються зі страв, не повторюваних протягом тижня. Таким чином, користувачеві не потрібно витрачати зайвий час на організацію харчування, і можна спокійно вибрати його для тренувань і повноцінного відпочинку.