Чоловіки, що ведуть малорухливий спосіб життя, схильні до повноти. Особливо це стосується тих, чия робота передбачає довге перебування в сидячому положенні. Неправильне харчування додає проблем, так як організм починає запасати жири і відкладати їх в області талії. Позбутися від жирових запасів, привести тіло в тонус і навіть підкачати м’язи можна, якщо дотримуватися правильного раціону харчування і постійно підтримувати фізичну активність.

Особливість чоловічого метаболізму

Жирові відкладення у чоловіків накопичуються повільніше, і головну роль в цьому процесі відіграє стероїдний гормон тестостерон. Він виробляється чоловічим організмом і сприяє швидкому нарощуванню м’язової маси. Неправильний спосіб життя призводить до пригнічення вироблення гормону і поступового відкладення жиру на животі. Якщо жирові відкладення у чоловіків з’являються в області грудей і стегон (за жіночим типом), то це привід серйозно задуматися про здоров’я і відвідати лікаря. Однак переглянути свій раціон харчування і підібрати програму спортивних тренувань слід в обох випадках.

Калорійність їжі

Підрахунок калорій на етапі схуднення вкрай важливий. Добова норма для здорового чоловіка, що займається спортом 1-2 рази в тиждень, становить близько 2100 ккал. Дієта для схуднення для чоловіків передбачає зниження калорійності в середньому на 500 ккал нижче вашої щоденної норми. Спеціально для цього ми розробили два меню:

  • «Fit» – саме «суворе» меню, щоденна енергетична цінність якого не перевищує 1200 ккал;
  • «Daily» – сподобається тим, хто не готовий різко відмовитися від ситного і смачного харчування, але при цьому хоче схуднути. Воно включає 1400 ккал.

Знизивши кількість калорій, ви створите дефіцит енергії для організму, і він почне розщеплювати жирові відкладення. У сукупності з аеробними і силовими навантаженнями процес схуднення буде йти інтенсивніше.

Співвідношення БЖВ (білків, жирів, вуглеводів)

Одне з основних правил дієти для чоловіків для схуднення – правильне співвідношення БЖВ.

  • Білки відіграють важливу роль у будові м’язової тканини, тому щоденне меню повинне містити біле м’ясо, боби, яйця у відвареному або запеченому вигляді. Їх кількість повинна бути близько 30 %;
  • Вуглеводи як енергетичне джерело дуже важливі для організму, але у випадку з зайвою вагою їх кількість слід знизити приблизно до 25%. У список углеводсодержащих страв входять круп’яні каші, овочі, тістечка, різні солодощі;
  • Жири в раціоні тих, хто худне чоловіки повинні складати не менше 35%. Вони беруть участь у додатковій вироблення тестостерону з корисного холестерину, налагоджують обмін речовин. До корисним, потрібним організму жирів відносяться рослинні олії, різні сорти риби, горіхи, насіння.

Коли ви досягнете бажаного результату, співвідношення БЖВ можна змінити, підвищивши кількість вуглеводів. Це дозволить вам підтримувати фігуру в нормі або ж набрати м’язову масу.

Регулярність прийому їжі

Прийом їжі з певною регулярністю протягом тривалого часу буде сприяти нормальному обміну речовин. В день має бути близько 4-х прийомів їжі: щільний сніданок, ланч, обід, легка вечеря. За 2-3 години перед сном можна випити морс, кисіль або склянка кефіру, щоб не перевантажувати травний тракт, і прокинутися вранці з почуттям легкості.
Не забувайте харчуватися різноманітно, так як організм швидко звикає до одних і тих же страв, що може зробити дієту випробуванням. З нашими лінійками ваш щоденний раціон буде завжди різним, смачним і корисним. Спробуйте одну з тижневих меню Organic Food, і переконаєтеся в цьому самі. А якщо вам складно визначитися з вибором, то скористайтесь безкоштовною консультацією. Ми відповімо на будь-які питання і підкажемо, скільки калорій у добу вам необхідно споживати при вашому способі життя!