У більшості випадків ми починаємо терміново худнути за дві години до літака на море, за кілька днів до побачення з сподобалася жінкою або чоловіком мрії, через півгодини після отримання попередження лікаря про проблеми з серцем.
Люди починають обмежувати себе у всьому, дозволяючи собі в день один літр кефіру, знижуючи кількість щодня споживаних калорій до показників, неприпустимих для дорослої людини, або зовсім йдучи в самостійне «лікувальне» голодування. Результат не змушує себе чекати. Дійсно, худнучи таким чином, можна позбавлятися від 5-6 кг в тиждень. Але чи варта гра свічок? Чим небезпечне екстрене схуднення?

Перша небезпека

Екстрені дієти не можуть не позначитися на здоров’ї. Через брак жирів і вуглеводів, повністю порушуються гормональні процеси і системи обміну речовин, погіршується емоційно-психічний стан людини. Повірте, якщо ви не помітите погіршення здоров’я у перші півроку після подібних експериментів, вони в будь-якому випадку прийдуть до вас пізніше. Гастрит, панкреатит, дерматологічні відхилення, випадання волосся, захворювання печінки, розлади травлення, мігрені, депресія, безсоння – це далеко не повний перелік скарг людей, подвергнувшим себе багатоденним кефірним або голодним випробувань.
Оптимальною втратою ваги, добре впливає на здоров’я і відмінно позначається на зовнішньому вигляді, вважається схуднення на 4-5 кг на місяць.

Друга небезпека

Після виходу з обговорюваних вище дієт ви з імовірністю 95% дуже швидко наберете вагу назад, тільки збільшивши його у порівнянні з початковим ще на 20-30 %. Причина в тому, що жирову клітину не так то просто зруйнувати. Організм людини унікальний, але найголовнішою особливістю його є збереження власного життя. Саме з цієї причини відбувається накопичення жирів. Позбавивши свій організм харчування, ви неодмінно запустіть жиросжигательные процеси. Але не знищите клітини. Вони поступово почнуть віддавати накопичений жир і наповнюватися водою. Після припинення дієти, вони відшкодують все втрачене з потрійною силою.
Дуже гарним прикладом служить спеціальна дієта для домашніх м’ясних тварин, що допомагає отримати мармурове м’ясо. Особливість її полягає в тому, що тварина три дні годують, а після на три дні повністю позбавляють будь-якої їжі. В результаті організм починає відкладати жири в прискореному темпі, в результаті виходить красива мармурова яловичина або свинина.

Третя небезпека

Під час екстреного схуднення організм не встигає відновлюватися і зберігати свою форму. Після спалювання жирів поступово починає спалюватися і м’язова тканина. Якщо в 20 років процеси регенерації клітин працюють достатньо швидко, то після 30 відновитися практично неможливо. У підсумку ви отримаєте -30 кг на вагах, але не зможете надіти шорти або майку, адже в’яла і обвисла шкіра набагато неприємніше, ніж злегка повненьке, але пружне тіло.
І найголовніше, пам’ятайте, що ваш зовнішній вигляд після екстреного схуднення на 15-20 кг за місяць не буде навивать оточуючим думки про те, як ви чудово виглядаєте. Всі до одного почнуть вас жаліти, гадаючи про себе, яка ж страшна хвороба вразила ваш організм, і не пов’язані такі зміни з прийомом наркотичних препаратів.