Іноді бувають ситуації, коли людина начебто і не їсть зайвого, і навіть в чомусь себе обмежує, а зайва вага не йде або навіть додається. Оточуючі навіть можуть жартувати над ним, що він їсть по ночах, сам того не відаючи. Але, як правило, в подібних ситуаціях для веселощів приводу немає. У чому тут може бути проблема?

Що таке обмін речовин

Метаболізм – він же обмін речовин – дуже важливий показник якості роботи систем організму. Він складається з двох процесів, фаз, якщо можна так висловитися: катаболізму і анаболізму. Катаболізм – це розбір надійшов у вигляді їжі матеріалу на амінокислоти і виділення енергії. Анаболізм – це зворотний процес катаболізму, що полягає в побудові з амінокислот м’язів, шкіри та інших клітин і тканин тіла. Те, що не витратилося на роботу і регенерацію буде відкладено в жирові депо. Крім того, слід пам’ятати, що активні фізичні навантаження витрачається лише до 20% надійшла енергії. Решта використовується на забезпечення життєвих процесів. Саме тому падіння рівня обміну речовин викликає такий неприємний ефект, коли мало їси, тренуєшся, але не худнеш. Це перша відповідь на питання «Чому не йде вага при правильному харчуванні?».

Як можна прискорити обмін речовин?

На метаболізм впливають стимулюючі речовини, такі як кофеїн, оскільки вони діють як стимулятори на нервову систему. Але на одному кави і зеленому чаї далеко не заїдеш, тому слід шукати інші способи. Відсоток м’язової маси також впливає на рівень метаболізму, так як м’язи навіть у стані спокою витрачають енергію. Тому наростити трохи м’язів теж буде не зайвим. І найцікавіший момент – це харчування. Чим частіше ви їсте, тим інтенсивніше буде ваш обмін речовин. Організм, який регулярно отримує поживні речовини без великих перерв, значно менше накопичує жирових запасів і більше витрачає на забезпечення процесів. Таким чином, слід дотримуватися принципів дробового харчування – часто і потроху, при цьому добовий обсяг енергії, що міститься в їжі не повинен бути нижче 1000-1200 кілокалорій. Але людина не тільки їсть, але і п’є.

Питний режим – важливі аспекти

Більшість людей знає, що воду треба пити, але от скільки, коли і як відповісти зможе далеко не кожен. Загальна норма варіюється від 1 до 2 літрів води в день. Точні цифри не називаються, оскільки потреба у воді залежить від способу життя, раціону, рівня фізичної активності і стану видільних систем організму. Важливо пам’ятати, що вода – це основний розчинник і транспортний засіб для поживних речовин в нашому організмі і від її якості буде залежати його робота і рівень метаболізму в тому числі. Рекомендується віддавати перевагу мінеральній воді без газу і неміцним чаїв, причому останні не повинні домінувати. Солодкі напої, більша частина промислового виробництва соків тільки підсилюють спрагу за рахунок високого рівня цукру в складі, тому від них краще відмовитися.

Як їсти і худнути?

Тепер, коли стало зрозуміло, чому не йде вага при правильному харчуванні, треба просто організувати режим тренувань, пити достатньо рідини і часто, помірно і раціонально харчуватися. В останньому пункті дуже хорошим помічником готова виступити компанія Organic Food, яка готова надати на вибір 5 варіантів збалансованого раціону для різних рівнів активності і цілей. Меню, складені кращими фітнес-тренерами Дніпра, припускають можливість приймання їжі до 7 разів на добу, причому кожен оптимально збалансований по співвідношенню білків, жирів і вуглеводів. Досить просто вибрати відповідне меню, і два або три рази в тиждень буде здійснюватися доставка вже готових, зважених і розфасованих страв Organic Food, які допоможуть бути в формі смачно і без зайвих витрат часу.