Основні причини надмірної ваги криються в неправильному і нерегулярному харчуванні при низької фізичної активності. Важливим фактором є переїдання, якого ви можете не помічати. Однак споживання великої кількості висококалорійної їжі створює навантаження на травну систему. В результаті сповільнюється метаболізм і частина поживних речовин не засвоюється, а надлишок енергії перетворюється в жир. Здавалося б, все просто – налагодити раціон і дати фізичні навантаження, але нерідко дієта і спорт не допомагають схуднути, в чому ж справа? В першу чергу потрібно вивчити свій організм, виявити проблеми зі здоров’ям і підібрати оптимальну для себе програму тренувань і раціон харчування, назавжди змінивши спосіб життя.

Особливість жирових клітин

Жирова тканина складає близько 20 % маси тіла, вона відповідає за терморегуляцію, гормональний фон, ріст і розвиток організму. У її клітинах також містяться рецептори інсуліну, які запускають процеси розщеплення накопичених жирових запасів. У результаті виробляються два елемента:

  • Жирні кислоти, що забезпечують м’язову тканину енергією;
  • Гліцерин, який використовується печінкою для вироблення глюкози (джерела енергії) у разі тяжких і тривалих фізичних навантажень.

При збалансованому харчуванні з оптимальної добової калорійністю жирові клітини функціонують нормально. Так, для жінок з помірною фізичною активністю енергетична цінність харчування становить близько 1800 ккал, а для чоловіків – 2100 ккал. Якщо ви будете споживати більше енергії, ніж здатні витратити за день, то організм почне запасати надлишки. Жирові клітини будуть поступово збільшуватися в розмірах. Досягнувши максимального ступеня наповнення, жирова тканина почне інтенсивно розростатися.
Запам’ятайте, що позбутися від жирових клітин неможливо. Навіть при голодуванні вони нікуди не зникають, а зменшуються в розмірах – зморщуються. Ось чому короткочасні дієти не дають тривалих результатів, і ваша вага повертається в попередній стан, а іноді додається ще кілька додаткових кілограмів. Вірне рішення в такій ситуації – зміна раціону харчування, який повинен стати частиною вашого способу життя на довгий час.

Фази повноти та методи боротьби з нею

Дієта і спорт не допомагають схуднути, в чому справа? Проблема криється у фазі вашої повноти.
Динамічна стадія
Збільшення ваги може відбуватися впродовж тривалого часу, тому воно не настільки помітно. Причина криється в регулярному надлишку калорійність вашого щоденного меню. Скорегувавши раціон і додавши фізичні навантаження, ви зможете стримувати свою вагу в нормальних межах.
Якщо збільшення маси тіла сталося різко, наприклад, 10 кг за півроку, то вам варто перевірити своє здоров’я, зокрема ендокринну систему. Такий стрибок може статися і в разі раптового припинення фізичної активності.
Стадія стабілізації
Гормональні порушення і збої обмінних процесів, які розвинулися в першій фазі, складніше піддаються коригуванню. Зміна фізичних навантажень і харчування не дають відчутних результатів. У цьому випадку необхідно змінити програму тренувань, а також приділити увагу щоденному меню, збагативши його вітамінами і підібравши оптимальне співвідношення БЖВ (білків, жирів, вуглеводів). Також слід звернутися до лікаря, щоб паралельно поправити здоров’я.
Незалежно від причини надмірної ваги, ви повинні завжди дотримуватися здорового збалансованого раціону, уникаючи «шкідливих» продуктів. Спеціально для цього ми розробили декілька лінійок харчування, які допоможуть вам худнути без стресу і строгих обмежень. Не забувайте про регулярну фізичну активність – танці, біг, плавання, спортивні ігри допоможуть прискорити метаболізм, сприяти планомірному схудненню.