Бутерброд в дослівному перекладі означає хліб з маслом. Ще їх називають, одні сандвічами, інші по-старому сендвічами. По суті, все це одне й те ж.
З часом цей перекус зазнав значні зміни, поповнившись іншими різними інгредієнтами в найнесподіваніших поєднаннях. Бутерброди нашвидкуруч частіше бувають висококалорійними, так як основною їх метою є швидке угамування голоду. Але це зовсім не означає, що людям, які ведуть правильний спосіб життя і дотримуються здорового харчування, потрібно повністю відмовитися від них. Потрібно просто продумано підійти до рецептурою.

Основні правила підходу до бутербродів при правильному харчуванні

Бутерброди і правильне харчування цілком можуть бути сумісні, якщо дотримуватися наступних правил:

 • продукти для перекусу повинні бути виключно натуральними;
 • використовувати бутерброди потрібно тільки, як окрему страву, і уникати прийому з основними стравами;
 • виключити зі складу бутерброда жирні майонези, соуси;
 • традиційної хлібної основі слід віддати перевагу хліб грубого помелу, з висівками або повітряні хлібці, а то і зовсім замінити на овочеву (капуста, салат);
 • запивати таку страву варто також натуральними напоями, а напій потрібно підбирати в залежності від складових сандвіча;
 • бутерброди не повинні переважати в основному живленні.

Особливості меню при дієтичному харчуванні

Готуючи бутерброди для правильного харчування, як і основні страви, обов’язково потрібно враховувати поставлену його мета. Адже якщо правильно харчуватися, щоб не набирати зайву вагу це – одне. Зовсім інше харчування потрібно спортсменам, які прагнуть набрати м’язову масу, так як для них важливий високий рівень, як білка, так і вуглеводів в дієті, з урахуванням витрат енергії на тренуваннях. Меню для схуднення також має свої особливості, так як саме вуглеводи в ньому повинні бути зведені до мінімуму.
Існують і особливості здорового харчування між представниками різних статей, а також людьми, що ведуть різний спосіб життя в силу, наприклад, своїх професійних особливостей. Якщо говорити про харчування для жінок, то добове споживання калорій не повинне перевищувати 1500, а у чоловіків добова норма повинна бути не менше 2100 ккал. Однак, розрахунок має бути індивідуальним для кожної окремо взятої людини і з урахуванням його смакових уподобань.
Для багатьох освоєння підрахунку калорій, жирів, білків і вуглеводів ставати проблемою в силу дефіциту часу, деколи просто небажання вникати в такі складні розрахунки. Компанія Organic Food по доставці здорового харчування бере взяти на себе цей обов’язок, розробляючи меню для доставки готових страв бажаючим наростити масу або, навпаки, позбавитися від зайвої ваги, для любителів смачно поїсти і залишатися при цьому у формі. Бутерброди правильного харчування для ланчу теж можуть бути включені в меню.

Продукти для «правильного» бутерброда

Перерахувати абсолютно всі продукти, які задовольняють вимогам до здорового харчування нереально, так як їх неймовірно багато, але ось основні, які допоможуть зорієнтуватися в приготуванні перекусу:

 • як замінник традиційних соусів можна використовувати сир зі сметаною, додавши за смаком часнику, відмінно в цьому сенсі можуть послужити м’який сир або овочеві соуси власного приготування, оливкова олія, а також гірчиця;
 • нежирне м’ясо (яловичина, свинина, телятина, кролик) і рибу, приготовлені на пару, запечені або варені;
 • різні сорти сиру, бажано з пониженим вмістом жиру (чеддер, моцарелла);
 • свіжі, запечені овочі та зелень;
 • для солодких перекусів підійдуть фрукти, як свіжі, так і печені, а також сухофрукти, сир, сметана, горіхи.

Здорове харчування, всупереч домислам, – це не пісна несмачна їжа, якщо підійти до цього питання творчо або довірити його професіоналам. І тепер Ви знаєте, як приготувати бутерброди правильного харчування.