Багато люди, переходячи на правильне харчування, задаються питанням: «чи Можна вживати алкоголь, дотримуючись здорового способу життя?». Не можна однозначно сказати «ні», але і стверджувати абсолютно «так» теж буде неправильно. Відбувається це тому, що все залежить від виду дієти, якої дотримується чоловік і від самого алкоголю. Спробуємо розглянути, який алкоголь можна на дієті.

В яких випадках категорично не можна

Якщо дієта призначена лікарем за медпоказаннями, то варіантів бути не може. У цьому випадку алкоголь повинен бути виключений з раціону однозначно і абсолютно. Абсолютний заборона може бути пов’язаний, як з особливостями захворювання, так і з взаємодією медпрепаратів з ним. Деякі медикаменти втрачають свої властивості, змішуючись з алкогольними напоями, деякі ж, навпаки, посилюють свою дію в рази або дають побічні ефекти.

Допустимий алкоголь при дієтичному харчуванні

Коли мова йде про звичайному добровільному виборі здорового харчування, то дозволити собі келих – другий вина, сухого або напівсухого, цілком допустимо. Але вживати його все ж краще після, хоча б невеликого, перекушування, так як будь-який алкоголь підвищує апетит і знижує самоконтроль. Це може призвести до значного поглинання незапланованих страв, тому алкоголь і правильне харчування – речі не дуже сумісні.
Якщо людина чудово себе контролює і чудово задовольняється шматочком нежирного сиру після келиха вина, то дієті ніщо не загрожує. І навіть більше. Фахівці в області охорони здоров’я стверджують, що при помірному споживанні натуральні червоні вина нормалізують роботу серцево-судинної системи і поліпшують кровотворення, а білі сприяють нормалізації обміну речовин.
В душевній компанії легко захопитися і передати куті меду дози спиртного, переборщивши з закускою. Саме тому, рекомендується, перш, ніж приймати гарячливе, добре поїсти. Їжа захищає стінки шлунка від впливу спирту, що позитивно позначиться як на самому шлунку, так і на якості виконання дієти.

Особливості міцних спиртних напоїв

Не варто зловживати міцними напоями, типу горілки, коньяку, тому що вони викликають сильне почуття голоду, що, швидше за все, спровокує прийом калорійних страв. Людина, твердо прийняв рішення дотримуватися здорового способу життя, повинен пам’ятати, що самі по собі ці спиртні напої, такі, як спирт, коньяк не володіють високою калорійністю, але провокують калорійну закуску. Крім того, якщо ці напої розводити содової, тоніком, то калорії в них злітають в рази. Наприклад, при розведенні спирту содової цей показник може збільшуватися до 150 одиниць. Порція джина, розведена тоніком, збільшує свою «цінність» у два рази.

Категорично небажаний алкоголь при дотриманні дієти

До табу в дієтичному харчуванні можна віднести такий алкоголь, пиво, так як воно дуже висококалорійне. Кріплені вина, коктейлі можуть мати ті ж наслідки, що і спирт з коньяком, плюс до всього, вони самі по собі містять велику кількість калорій з-за високої концентрації цукру. Якщо вже не виходить відмовитися від них, то як раз в цьому випадку є сенс вдатися до хитрощів і розбавити, але, шматочками льоду. Після цього можна через соломинку потягувати напій, але вже без закуски.
Все, перераховане вище, відноситься і до спортивної дієті, з невеликим доповненням, – якщо мають серйозні тренування або змагання, то не слід вживати напередодні нічого більше двох келихів сухого вина. Кожен повинен сам для себе вирішити, чи варто вживати алкоголь, перебуваючи на дієті. І якщо чаша терезів хитнулася в бік «так», то слід врахувати всі дані поради.