Ця цифра може привести в жах більшість дівчат, які прагнуть до ідеального тіла. Це й не дивно, адже поживна цінність їх раціону рівно вдвічі менше. Так кому ж потрібні ці «кінські» порції і навіщо? Спробуємо розібратися.

Варіанти харчування залежно від виду спорту

Виявляється, від виду спорту залежить те, що спортсмен буде їсти. Гімнастки обмежують свій раціон до мінімально можливого, але так, щоб при цьому було достатньо енергії для якісних тренувань. А для бодібілдерів, які перебувають на етапі набору маси, потрібно вступ як великої кількості енергії, щоб підвищувати робочий вагу (тобто тяжкість снарядів), так і достатньо білка, для відновлення і нарощування м’язів. На цьому етапі поживна цінність їх раціону навіть може перевищувати 2500 калорій в день. Причому, це правило стосується як чоловіків, так і жінок.
Крім того, не менш важливо і співвідношення білків, жирів і вуглеводів. Справа в тому, що надлишок вуглеводів і нестача білка призведе до того, що буде нарощуватися не м’язова маса, а жирова. Побічно на це вкаже приріст в масі тіла не супроводжується зростанням робочого ваги. Якщо ж навпаки, буде багато білків і недостатньо вуглеводів, то не буде достатньо енергії для збільшення навантажень і тренування будуть неефективними.

Як організувати посилене харчування для спортсмена?

Вельми непросто не тільки дотримати баланс поживних речовин, але і забезпечити різноманітне і якісне харчування. Якщо з білками все зрозуміло – шукати менш жирні, то в правильному підборі вуглеводів у багатьох виникають складності. Справа в тому, що вуглеводи можуть бути прості і складні. Прості, найчастіше, потрібно прагнути вжити безпосередньо перед тренуванням, та їх масова частка повинна бути менше половини, а краще чверть від всіх вхідних у нього вуглеводів. Це пояснюється тим, що прості вуглеводи швидко вивільняють енергію, яка надходить у кров у вигляді глюкози і якщо її не спалити, то залишки перетворюються в жирову тканину. В умовах посиленого тренінгу, коли енергія витрачається дуже швидко, цей ефект буде зведений до мінімуму і в жирові депо відправиться її незначна частина (це пояснює, чому «масі» спортсмени трохи запливають жирком). В інший же час вуглеводи повинні бути складними, так як немає необхідності у великих джерелах сили. Де ж шукати прості і складні вуглеводи? Прості – це цукру: глюкоза, фруктоза, лактоза, сахароза, галактоза. Саме їх і слід скорочувати і уникати – вони містяться у фруктах, меді, цукор, сухофрукти, виробах з рафінованих круп і борошна. Складні – це крохмаль, харчові волокна, які в достатку знаходяться в цілісних крупах і цільнозерновий борошна, а також висівках. Крім того, не варто забувати і про овочі. Як бачимо, складання раціону 2500 калорій в день – завдання не з простих, але є рішення.

Харчування для бодібілдерів з доставкою

Отже, вашій увазі пропонується меню «Power» від компанії Grow Food. Це спеціальне меню, призначене спеціально для посиленого харчування. У ньому максимально дотримано оптимальний баланс між нутрієнтами, і при цьому список страв надзвичайно різноманітний і відповідає рівню ресторану. Наприклад, в один з днів запропоновано наступний перелік:

  • Яєчний скрэмбл з лечо, морквяний торт;
  • Парові котлетки з індички, пюре;
  • Паста-салат з овочами;
  • Куряча грудка в паніровці з вівсяних пластівців, гречка на пару з овочами;
  • Домашній вишневий кисіль;
  • Паелья з куркою і морським коктейлелем;
  • Сирний крем-фреш з кокосом та карамеллю.

І це свято смаку вони пропонують кожного дня, але з іншими стравами. Саме тому сервіс доставки здорового спортивного харчування Organic Food і завойовує все більше прихильників і нових клієнтів з кожним днем.